Koronavirüs bu köye giremedi: Gökpınar Köyü

0
8
Koronavirüs bu köye giremedi: Gökpınar Köyü
Koronavirüs bu köye giremedi: Gökpınar Köyü

Amasya’nın Taşova ilçesi Kaymakamı Ahmet Gökcecik, ilçeye bağlı “mavi köy” olarak tanıdık ve bu güne değin bir kez bile korona virüs vakası gözükmeyen Gökpınar köyüne ziyarette bulundu. Türkiye’de korona virüs vakalarının başlamasının üzerinden adeta 18 ay geçmesine rağmen Taşova’ya alt Gökpınar köyünde misafirliklerin durdurulması ve izolasyona verilen önem ile bugüne kadar herhangi bir vakaya rastlanılmadı.

Salgın tedbirleri azaldı, bulaşıcı hastalıklar arttı!Salgın tedbirleri azaldı, bulaşıcı hastalıklar arttı!

40 HANE 50 NÜFUS BULUNUYOR

20 Ağustos 2021 tarih ve 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı görev kararnamesi ile Taşova’ya Kaymakam olarak görev edilen Gökcecik, ilk ziyaretini “mavi” köyün muhtarı Metin Şahin yaptı. Köy ziyaretlerinin ilkini gerçekleştiren Kaymakam Ahmet Gökcecik, şimdiye dek hiç korona virüs vakasına rastlanmayan 40 haneli 50 nüfuslu Gökpınar köyüne giderek iadeyi ziyarette bulundu. Kaymakam Ahmet Gökcecik, köyün sorunlarını muhtarı ve vatandaşlarından yerinde dinleyerek, tespit edilen sorunların çözüme kavuşturulması konusunda çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, Gökpınar köyünde vatandaşların gösterdiği misafirperverlikten nedeniyle da kendilerine teşekkür etti. 

KORONAVİRÜSÜN GİREMEDİĞİ KÖY

Kaymakam Ahmet Gökcecik, “Taşova’ya başlayalı daha bir hafta oldu görevimize başlayalı. İkinci haftanın ilk günü. Bu aşamada ilk köy muhtarlarımızdan Gökpınar Köyü Muhtarımız ziyaretimize geldi. Bizde iadeyi ziyaretimizi Gökpınar köyüne yaptık. Gökpınar köyü daha önceden haberlere konu olmuş, ‘Korona virüsün giremediği köy’ olarak adlandırılıyor.  Bundan nedeniyle muhtarıma, vatandaşlarımız nezdinde teşekkürlerimizi sunuyorum. Köyümüzü gezdik, çalışmaları yaptık. İnşallah yapılacak projeler üstünde istişarelerimizi tekrardan Hükümet Konağı’mızda yapacağımız birincil toplantıda gerçekleştireceğiz” dedi. Köy ziyaretine İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ömer Altun, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

KAYNAK: İHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here