KPSS 2021 soru ve cevapları ne süre yayınlanacak? Gözler A Grubu ve Öğretmenlik soru ve cevaplarında ÖSYM

0
32
KPSS 2021 soru ve cevapları ne süre yayınlanacak? Gözler A Grubu ve Öğretmenlik soru ve cevaplarında ÖSYM
KPSS 2021 soru ve cevapları ne süre yayınlanacak? Gözler A Grubu ve Öğretmenlik soru ve cevaplarında ÖSYM

KPSS Lisans Genel Kabiliyet Genel Kültür sınavı, 1 Ağustos Pazar günü saat 10.15’te başlayacak. Sınav süresi 130 dakika (2 saat 10 dakika) olacak. Imtihan süresinin ilk 100 dakikası (1 saat 40 dakika) ve sınavın son 15 dakikası salondan çıkmak yasaklanmış olacak. Imtihan saat 12.25’te sona erecek. KPSS Eğitim Bilimleri sınavı ise 1 Ağustos Pazar günü saat 14.45’te başlayacak. Toplam 100 dakika sürecek olan sınav 16.15’te sona erecek. Yeniden KPSS Eğitim Bilimleri oturumunun birincil 75 dakikası ve son 15 dakikası içinde salondan çıkmak yasak olacak. Binlerce adayın ter dökeceği 2021 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavının sonuçları yapılan değerlendirmelerin arkasında duyurulacak. KPSS sınavlarının başlamasıyla birlikte imtihan soru ve cevaplarının ne zaman yayınlanacağı gündeme geldi. 

KPSS SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

KPSS soru ve cevaplarının ne zaman yayınlanacağı henüz belirlenmiş yok. Ancak daha önceki sınavlar göz önüne alındığında sınav soru ve cevaplarının 1 hafta içerisinde açıklanması ön görülüyor.

KPSS SONUÇLARI 2021 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS imtihan sonuç tarihi ÖSYM’nin imtihan takviminde belirli oldu. Takvime tarafından KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Imtihan sonuçları 16.09.2021 tarihinde bildiri edilecek. Sonuçlar ÖSYM’nin AİS ekranı üzerinden görüntülenecek. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Imtihan netice belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri içten ve hatalı yanıt sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen netice bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here