KPSS KULLANIM KILAVUZU | ÖSYM AİS 2021 KPSS başvuru ücreti ne kadar, hangi bankaya yatırılacak?

0
32
KPSS KULLANIM KILAVUZU | ÖSYM AİS 2021 KPSS başvuru ücreti ne kadar, hangi bankaya yatırılacak?
KPSS KULLANIM KILAVUZU | ÖSYM AİS 2021 KPSS başvuru ücreti ne kadar, hangi bankaya yatırılacak?

Millet kurumlarında tayin edinmek isteyen binlerce adayın beklediği gün geldi. Ölçme, Seçme ve Koyma Merkezi imtihan takviminde başvurularla ilgili süreci paylaşmıştı. Peki, başvurular ne vakit başlayacak, hangi tarihte bitecek ve vergi ne kadar olacak?

KPSS UYGULAMA TARİHİ SON GÜN NE ZAMAN?

ÖSYM imtihan takvimi içerisinde yer alan bilgilere kadar genel kültür genel yetenek, eğitim bilimleri ve alan bilgisi sınavlarının tamamının başvuruları 28 Mayıs’ta yani bugün saat 14:00’te başladı, başvuru süreci 14 Haziran’da ise sona erecek.   

ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINIZ…

2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavının Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu ile Eğitim Bilimleri oturumu 01 Ağustos 2021 tarihinde, Alan Bilgisi oturumları 07- 08 Ağustos 2021 tarihlerinde, Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 15 Ağustos 2021 tarihinde uygulanacak.

Başvurular ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile sisteme antre yaptıktan daha sonra yapılabilecek.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ…

KPSS DILEKÇE ÜCRETİ NE DEĞIN, HANGİ BANKALARA YATIRILACAK?

ÖSYM’den kullanim ücretiyle ilgili yapılan açıklama şöyle:

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her Bir Oturum İçin) : 90,00 TL KPSS Bölge Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum İçin) : 65,00 TL ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin) : 90,00 TL.

Ödemeler anlaşmalı bankalar yoluyla ya da ÖSYM’nin kartlı ödeme sistemi olan “odeme.osym.gov.tr” adresinden yapılabilecek.

DILEKÇE ÜCRETİ ÖDEME İÇİN TIKLAYINIZ…

Bankalar yoluyla ödeme yerine getirmek isteyenler içinse anlaşmalı bankalar şöyle: Akbank’ın bütün şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının bütün şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın bütün şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın bütün şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın bütün şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın bütün şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.).

ÖSYM BAŞKANI AYGÜN’DEN KPSS AÇIKLAMASI

ÖSYM Başkanı Aygün Twitter hesabı üzerinden KPSS başvuruları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Değerli KPSS adaylarımız,
Ağustos ayında birbirini izleyen 3 hafta sonu gerçekleştireceğimiz 2021-KPSS Lisans A Grubu ve Öğretmenlik Sınavlarının başvuruları 28 Mayıs-14 Haziran 2021 tarihleri arasında alınacaktır.
Tüm adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum. #2021KPSS

— Prof.Dr.Halis AYGÜN (@halis_aygun) May 28, 2021

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here