Kurban bağışı nerelere yapılır 2021? Kurban bağışı yapılan yerler ile ilgili bilgiler!

0
10
Kurban bağışı nerelere yapılır 2021? Kurban bağışı yapılan yerler ile ilgili bilgiler!
Kurban bağışı nerelere yapılır 2021? Kurban bağışı yapılan yerler ile ilgili bilgiler!

Kurban Bayramı yaklaşırken kurban bağışı kabul eden kurumlar da gündeme geldi. Özellikle Kurban Bayramlarında yapılan vekâleten kurban bağışları, paylaşım ve dayanışmanın en hoş örneğidir. İşte yakında olacak olan Kurban Bayramı öncesi, vekâleten kurban bağışı ve fiziki bayram bağışı bölge LÖSEV, Kızılay ve Mehmetçik Vakfı’nın bağış detayları ile ilgili bilgiler..

KURBAN BAĞIŞI NERELERE YAPILIR 2021?

LÖSEV KURBAN BAĞIŞI

LÖSEV kurban bağış sürecine ilişkin detayları devlete ait adresinden paylaştı. https://www.losev.org.tr/bagis/kurban.html adresinden yapılan bilgilendirmede; “LÖSEV olarak 14 yıldır sizin için et kombinalarına gidiyor, vekâleten kurban kesimi yaptırıyor, etini lösemili ve kanserli çocuklarımıza, ailelerine ve erişkin kanser hastalarına dağıtıyoruz. Sözel ya da yazılmış verebileceğiniz vekâlet, kurban ibadeti için yeterlidir. Kesimler kurbanlık vasfına haiz küçükbaş veya büyükbaş olarak en çağdaş kesimhanelerde, dini esaslara uygun bir şekilde Kurban Bayramı’nın ilk üç gününde yerine getirilirken kurbanın eti, derisi ve tüm organları da değerlendirilmektedir. Kesilen kurban etlerinin bir kısmını dinlendirerek bayramdan anında sonradan, öteki kısmını ise kesen kurumlara itimat ederek 12 ay her tarafında vakumlanmış ambalajlarda taze et ve et ürünleri biçiminde lösemili ve kanserli çocuklarımızla beraber ailelerine ve ihtiyacı olan erişkin kanser hastalarına dağıtıyoruz. Yukarıdaki formu doldurarak kredi kartı ile İnternet sitemizden, Ofislerimize gelerek,0312 447 06 60 telefon numaramızdan,Türkiye’deki bütün banka şubelerinde LÖSEV Bağış Ekranlarından Detaylı Data, Yurt Dışından Banka Yolu ile Bağış Ayrıntılı Data, Bütün PTT şubelerinin LÖSEV Bağış Ekranlarından Bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bağışınıza dair sizinle bağışı aldıktan ve eğer bağışınız vekâleten kurban kesimi ise kesimi gerçekleştirdikten sonra en düşük iki kez iletişime geçiyoruz. Bu sebeple bağış yaparken posta adreslerinizi ve telefon numaralarınızı bilgilerinizi doldurmanızı ya da güncellemenizi mutlaka rica ediyoruz. LÖSEV’e Bakanlar Kurulu’nun 17.05.2000 gün, 2000/719 sayılı kararıyla aidat muafiyeti tanınmıştır. 04.11.2004 gün, 2004/8110 sayılı kararıyla müsade almadan ve süresiz takviye toplamaya değer görülmüştür. Türkiye’deki bütün bankaların şubelerinden ve tüm PTT şubelerinden herhangi bir harcama ödemeden bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.” İfadelerine yer veriliyor.

KIZILAY KURBAN BAĞIŞI

KIZILAY kurban bağış sürecine ilişkin detayları devlete ait adresinden paylaştı. https://www.kizilay.org.tr/Bagis/ adresinden yapılan bilgilendirmede;

“Türk Kızılay, düzenlemiş olduğu kurban kampanyası ile bu yıl da vereceğiniz vekâletle kurban bağışlarınızı milyonlarca gereklilik sahibine ulaşacak, sevinçler dualara karışacaktır.

Kurban vekâletlerinizi Türk Kızılay’a vererek, yurt içinde yardıma muhtaç kişilere takviye eli uzatabilir, sene boyu binlerce sofrayı bereketlendirebilirsiniz.

Kurban kesim işlemlerimiz;

Veteriner doktor gözetiminde,

Vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak,

İslami kesim koşulları ve dini vecibeler gözetilerek,

Hijyen kurallarına uygun çağdaş kesimhanelerde yapılmaktadır.

Kurban hisse bedeli 1.050 ₺ olarak emin olup, yurt içinde 52.500 hisse kurban kesimi yapılması hedeflenmektedir. Sizlerden aldığımız yurt içi kurban vekâletleri, gaye kesimler doğrultusunda yurt içinde kombinalara dağıtılacaktır.

Kurban kesim ardından yurt içinde;

ESK’nın Modern Tesislerinde kesilen büyükbaş kurbanlık etleri; kıyma ve kuşbaşı olarak konservelenerek, sene her tarafında gereklilik sahiplerine ulaştırılmaktadır. Kurban vekâletleriniz için peşin fiyatına 2+2 taksit (Anlaşmalı Bankalar: Garanti, İş Bankası, Yapı Kredi, Akbank, Halkbank, Finansbank) imkânı sunulmaktadır.

Kurban Vekâleti Nasıl Verilir?

Kızılay’ın internet sayfası üzerinden,

Mobil uygulamamız üzerinden,

Yurt içinde 168 / Yurt dışarıda 0090 216 168 11 22 numaralarından Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından telefonla,

Bütün bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları aracılığıyla, (Banka Hesap Numaraları)Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Kızılay Posta Çeki hesabı ile ve Ülke genelindeki bütün Kızılay şubelerinden, Kızılay Genel Merkez Ofisinden kurban vekâletinizi verebilirsiniz.” ifadelerine yer verildi.

60e8064770380e1c58a1c3b7

MEHMETÇİK VAKFI KURBAN BAĞIŞI

Mehmetçik Vakfı Kurban Bağışı ile ilgili detayları devlete ait adresinden şu ifadelerle paylaştı: 2021 Yılı Vekâleten Kurban Bağışı Faaliyetleri

1995’ten beri vekâleten kurban bağışlarınızı kabul edip kesim faaliyetlerini güveninize uygun şekilde gerçekleştiren Mehmetçik Vakfı, bu sene da vekâleten kurban bağışlarınızı kabul etmektedir.

Mehmetçik Vakfı’nın vatandaşlarımızın kendi irade ve arzuları ile yaptıkları vekâleten kurban bağışlarını kabul ettiğini, diğer herhangi kişi, kurum ya da kuruluşa Mehmetçik Vakfı adına vekâleten kurban bağışı birleştirme yetkisi vermediğini kamuoyunun bilgisine saygıyla sunar, bağışlarınız için tüm şehit ve gazi Mehmetçik aileleri namına teşekkür ederiz.

Vekâleten kurban bağışı hizmetinin, tedarik edilen kurban sayısı ile sınırlı olması nedeniyle kurban bağışında bulunacak vatandaşlarımızın bağışlarını son günlere bırakmaması istek edilmektedir. (Belirlenen hisse sayısının dolması halinde bağış kabulü sonlandırılacaktır) Tedarik edilen kurbanlık sayısının tatmin edici olduğu takdirde bankalar aracılığı ile yurt içinden son bağış tarihi 19 Temmuz Pazartesi saat 12.30’dur. Yurt dışından döviz ile yapılacak bağışlar için son tarih 16 Temmuz Cuma saat 16.00’dır. Vakıf online bağış sisteminden ise 20 Temmuz Salı saat 18.00’e dek bağış kabul edilebilecektir.

TÜRKİYE DİYANET VAKFI KURBAN BAĞIŞI

Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardım etmek, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verdiğiniz kurbanlarınız sıradan 1 ay içerisinde, Vacip Kurbanlarınız bayramın birincil 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta aracılığıyla bilgilendirme yapılmaktadır.

DARÜŞŞAFAKA KURBAN BAĞIŞI

Darüşşafaka Cemiyeti’nin vekaleten kesimli kurban bağışı kabul etmiyor. Fakat Darüşşafaka’daki çocukların eğitimi için nakdi Kurban Bayramı bağışı kabul ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here