Kurban satmak ve kesim yerleri hazırlanmış

0
26
Kurban satmak ve kesim yerleri hazırlanmış
Kurban satmak ve kesim yerleri hazırlanmış

Sultanbeyli’de Kurban Satmak ve Kesim Merkezi hazırlıkları tamamlandı. Her yıl kurban çalışması yaptığını gösteren Sultanbeyli Belediyesi, kurban alanını pandemi tedbirlerine uygun şekilde düzenlediğini vurguladı. Kurban satıcıları ve vatandaşlar için çalıştığını ifade eden belediye; alanda vatandaşlara mescit, berber, banyo, tuvalet, dinlenme noktası, maske ve dezenfektan gibi hijyen setinin bulunduğu kurban çantası, hızlı sıkıntı cihazı, ücretsiz wifi gibi hizmetler sunacağını kaydetti. Kurban satışı için çadır kiralayanlara ise armağan internet kartının da verileceği açıklama edildi. Hem kurban kesimi için kayıtların ise belediye hizmet binasındaki Prof. Dr. Halil İnalcık Seminer Salonu’nda devam ettiği belirtildi.

Yapılan açıklamaya kadar hijyen kurallarının uygulandığı alanda atıklar jurnal olarak toplanacak. Alan girişine kurulan dezenfeksiyon tüneliyle araçlar dezenfekte edilerek alana sokulacak, vatandaşların ateş ölçümleri yapılacak. Kesim alanına ise sınırlı sayıda birey alınacak.

“SAĞLIKLI BİR BAYRAM İÇİN HER AYRINTIYI DÜŞÜNDÜK”

Vatandaşların sağlığı için sosyal uzaklık kuralının gözetileceğinin altını çizen Başkan Belirgin, “Hemşehrilerimizin bayramı sağlıkla geçirmelerini oldukça önemsiyoruz. Bu bakımdan aşırılık olmaması adına kurban kesim alanımıza sınırlı sayıda birey alacağız” dedi. Başkan Belirgin sözlerine şöyle devam etti:

“Alanın temizliği için geçen yıl olduğu gibi bu yıl de belirtilen noktalara atık maske ve eldiven noktaları oluşturduk. Hemşehrilerimiz ve kurban satıcılarımız için her ayrıntıyı düşündük. Merkezimizde mescit, berber, banyo, tuvalet, dinlenme noktası ve bedava internet erişimi sağlayacağız. Kasaplarımız su geçirmez önlük, maske, eldiven kullanacak ve belirli aralıklarla ekipmanlarını yenileyecekler. Keza Kurban Bayramı’nda sıkça görülen yaralanma kazaları için ambulans hizmetimiz de mevcut. Sağlıkla geçireceğimiz bir bayram için hemşehrilerimizden tedbirlere uymalarını bilhassa rica ediyorum. Kurban Bayramı’na daima birlikte hayırla ulaşmamızı temenni ediyorum.”

“HER GÜN SİNEK İLAÇLAMASI YAPILIYOR”

Kurban alanında çadır sahibi olan Adem Güneş, 8 yıldır Kurban Satmak ve Kesim Merkezi’ne geldiğini belirtti. Sultanbeyli Belediyesi’nin bu hizmetinden fazla hoşnut olduğunu bildiren Güneş, “İnşallah bu yıl ancak Kurban Bayramımız da fazla hoş olacak. Anadolu yakasının en hoş yeri Sultanbeyli hayvan pazarıdır. Hizmeti çok hoş. Burada banyo, tuvalet, mezbaha, mescit, bebek bakım odasına kadar her şey var. Hem her gün sinek ilaçlaması yapılıyor. Bu bizim için en manâlı şey. Zabıtalarda da hizmette sınır yok. Berberimiz bile var. İstediğimiz gibi tıraş oluyoruz. Kısacası burada bize büyük rahat sunuluyor” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here