LeMan’dan Sedat Peker kapağı

0
36
LeMan’dan Sedat Peker kapağı
LeMan’dan Sedat Peker kapağı

YouTube’dan yayınladığı videolarda AKP rejiminin mafyayla olan kirli ilişkilerini ortaya saçan Sedat Peker, SADAT’ın terör örgütü El Nusra’ya kendi üzerinden tabanca gönderdiğini itiraf etmişti. Suriye’ye giden TIR’ları kapağına içeren haftalık mizag dergisi LeMan, “Bir ceset yaklaşıyor” başlığını attı.

SEDAT PEKER NE SÖYLEMİŞTİ?

Sedat Peker, son videosunda SADAT hakkında şunları açıklama etmişti:

“MİT tırları yakalandıktan sonra kafamda şöyle bir şey oluşmuştu: Biz oraya keza toplumun duygularını kuvvetlendirmek keza de oradaki kardeşlerimize, Bayırbucak Türkmenlerine ve diğerlerine yardım etmek için İHA, kıyafetler, -fakat sayıca çok fazla, oradaki bütün savaşçılara yetecek kadar- telsizler, çelik yelekler, onlar bunlar, tırlarca… Bu projeji düşündük. O milletvekili arkadaşımızla da konuştuk. O da düşünceyi aldı, iletmesi gereken yerlere iletti. Sonra dediler ‘Biz ilave tırlar verelim, sizin tırlarla beraber (gitsinler)’. Bizin tırlar ‘Sedat Peker yardım konvoyu’ diye gidiyor. Basına da resimler veriyoruz. Tüm ekipmanları yolluyoruz. Lakin benim adıma giden diğer araçlar var. Onlar da başka yerdeki Türkmenlere gidiyor diye biliyoruz. Araçların içinde ne olduğunu bilmiyoruz, bilmiyoruz dediysem tabanca var, saf çocuk değiliz. Bu da alışılagelmiş, olması gereken şey. Lakin bu MİT tarafından, askeriye kadar organize edilmiyor. SADAT tarafından organize ediliyor, SADAT’ın içindeki bir takım göre. Bunların hepsini ben kendi paramla alıyorum lakin onlar hariç, onların benimle hiçbir ilgisi yok fakat benim adıma gidiyor. İşlem yapılmıyor, kayıt yapılmıyor, direkt geçiş yapılıyor.

Sonradan ben yüklü miktarda Mitsubishi araçlar yollamaya başlayınca dediler ‘Bize de azıcık verir misin, orada savaşçılar…’, dedim işlenmiş, verelim. Türkmenler her yerden videolarla teşekkür ediyorlar aracı aldık diye, bir iki tanesi arapça konuşuyorlar. Sonra bizim Türkmen arkadaşlar ‘Bunlar el Nusracı’ dedi. Bizim diğer arkadaşlar da ‘Bu gidenler el Nusra’ya gidiyor’ diyor. Evet, benim üzerimden gidiyor. Dostça yapıyorum. Fakat ben yollamadım, SADAT’çılar gönderdi. Kibrit kutusuna sokacağım sizi, keza de devleti de yargılatmayacağım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here