LG ve Apple sonunda anlaştı

0
11
LG ve Apple sonunda anlaştı
LG ve Apple sonunda anlaştı

Apple’ın ürünlerinin Güney Kore‘deki LG Mağazalarında satışının önümüzdeki ay olması bekleniyor, çünkü şirketin zeki telefon işinden çıkışı bu ayın sonunda tamamlanacak.

LG’nin derhal ülke genelinde yaklaşık 400 mağazası var. 2018’de Samsung ve LG, yalnızca kendi akıllı telefonlarını Güney Kore’deki ilgili mağazalarında satmayı kabul ettikleri bir anlaşma imzalamışlardı.

LG’nin bundan böyle kendi telefonlarını üretmeyi bırakmasının ardından, ticaret organizasyonu şirketin öteki markalardan telefonlar satmasına izin veren yeni bir anlaşma imzaladı.

Şirket hala bazı kategorilerde ürünler üretmeye devam ettiği için Mac cihazları veya Apple’ın PC ile ilgili herhangi bir ürününü satmayacak. Keza, satmak sonrası takviye olmayacak ve LG Best mağazalarından Apple cihazlarının alıcıları diğer bir yerde alıcı desteği aramak zorunda kalacak.

LG’nin bu son hamlesi, Samsung için rekabeti artıracak. Güney Koreli teknoloji devi müşterileri çekmek için yeni bir indirim sunmaya başladı. Counterpoint’in pazar araştırmasından elde edilen bir rapor, Samsung’un geçen yıl Güney Kore akıllı telefon pazar payının yaklaşık yüzde 65’ine sahip olduğunu, Apple’ın ise yüzde 20 civarında olduğunu bahis ediyor. Artık işin içinde olmayan LG, yüzde 13 pazar payına sahipti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here