Maaşını alamayan tekniker, hastane önünde eyleme başladı

0
37
Maaşını alamayan tekniker, hastane önünde eyleme başladı
Maaşını alamayan tekniker, hastane önünde eyleme başladı

İstanbul Şişli’deki Mecideyeköy Çevre Hastanesi’nde 4 ay çalışan Uyuşturma Teknikeri Muhammed Said Nur Oğuz, 2 aylık maaşını alamadığını bahis ederek hastane önünde tek başına eyleme başladı.

Konuya ilişkin hastane yönetimine şikâyet dilekçesi yazan Oğuz, sorunun çözülmemesi nedeniyle de istifa ettiğini kaydetti. Küçük bebeği olduğunu ve idareli can sıkıntısı yaşadığını vurgulayan Oğuz, hastanede kendisi dâhil o kadar çok sağlık durumu çalışanının maaşının yatırılmadığını öne sürdü. Oğuz, “Hakkım olanı alana dek buradayım” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) de şikâyette bulunduğunu ancak hesaplı sıkıntılar nedeniyle konuyu mahkemeye taşıyamadığını kaydeden Oğuz, “Eşim yeni doğum yaptı. Önemli idareli zorluklar yaşıyoruz. Maaşımı alamadıkça daha da eksiye indik. İstifa etmek zorunda kaldım. Ancak şu anda de işsizim” diye konuştu.

SÖYLEMLERDE SAĞLIKÇILAR KUTSANDI AMA HASTANEDE KOŞUL FARKLI

Oğuz, “Pandemi döneminde söylemlerle sıhhat çalışanları kutsandı. Ama hastane içerisinde koşul hiç de o kadar değil. Maaşlarımız ödenmiyor. Hasta ve yakınları tarafından da böylece” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here