Mahrem belgeseli konusu nedir? TRT 1 Mahrem belgeseli oyuncuları: Mahrem nerede çekildi, kaç birim?

0
6
Mahrem belgeseli konusu nedir? TRT 1 Mahrem belgeseli oyuncuları: Mahrem nerede çekildi, kaç birim?
Mahrem belgeseli konusu nedir? TRT 1 Mahrem belgeseli oyuncuları: Mahrem nerede çekildi, kaç birim?

İlk bölümü ile 14 Temmuz’da TRT 1 ekranlarında olan Mahrem belgeseli yaşanan darbe girişimine dair bilinmeyenleri izleyici karşısına çıkarıyor. Belgeselin çekimleri dört öbür ilde ve 11 hafta da yapıldı. Çekimlerde ise takriben 2 bin figüran yer aldı.

MAHREM BELGESELİ KONUSU

TRT 1 kadar hazırlanan “Mahrem” belgeseline ait birincil tanıtım yayımlanmıştı. Belgeselle ilgili yaptığı paylaşımda TRT Idare Heyeti Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, “FETÖ’nün alçaklıklarını anlatmaya devam ediyoruz. Hain terör örgütünün benekli ve karanlık yapılanmasının, örgüt şemasının, TSK’ya sızma faaliyetlerinin tanıkların beyanlarıyla ortaya konduğu “MAHREM”, birincil bölümüyle 14 Temmuz’da TRT ekranlarında,” açıklamalarına yer verdi. Etkili vicdan azabı yasasından yararlanan eski örgüt üyelerinin ilk önce açık kimlikle verdikleri röportajların yayımlanacağı belgeselde bununla beraber FETÖ mağdurlarının da ifadeleri yer alacak.

60efd93579da3e1da807d4bd“Mahrem” belgeseliyle ilgili yayımlanan ilk tanıtımda, FETÖ’cü olmayan askeri öğrencilerin TSK bünyesinden sistematik biçimde dışarı atılışı ve örgütün TSK üzerinde hakimiyet kurmasında büyük etkisi olan “Şok Mangaları” da yer alıyor. Belgeselin birincil tanıtımında FETÖ’nün askeri okullara vermek için özel olarak yetiştirdiği ve takibe aldığı gençlere askeri okullara giriş sınavı sorularını nasıl ve hangi yöntemlerle verdiği de gözler önüne seriliyor. Toplam 10 bölümden oluşan belgeselin birincil iki bölümünde FETÖ’nün ortaokul çağlarından itibaren öğrencilere nasıl yaklaştığı, askeri okullara nasıl eleman yerleştirdiği tanıkların açık beyanlarıyla işleniyor.

MAHREM BELGESELİ NEREDE ÇEKİLİDİ?

“Mahrem” belgeselinin çekimleri 4 ilde, 159 bambaşka mekânda ve 11 haftada gerçekleştirildi. Belgeselde 2 binden fazla figüran ve oyuncu yer aldı. Senaristliğini Halis Cahit Kurutlu’nun ve Gürkan Tanyaş’ın, yapımcılığını ise Halis Cahit Kurutlu’nun üstlendiği belgeselin yönetmen koltuğunda Hamit Coşkun oturuyor. “Mahrem” belgeseli birincil bölümüyle 14 Temmuz’da TRT 1’de ekranlara geldi. Üçüncü ve dördüncü bölümüyle ise 15 Temmuz’da saat 20.00’de TRT 1 ekranlarına gelecek.

60efd94479da3e1da807d4bfMAHREM OYUNCULARI

Emrah Akduman

İlter Kapıcı

Melih Özkaya

Birhan Tut

Yalgın Yeter

Faruk Pakiş

Asir Gündoğdu

Ali Öner

Mert Karabulut

Batuhan Sert

Mert Özbek

60efd95179da3e1da807d4c1

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here