maksimum satılan otomobiller listesi kesin oldu

0
33
maksimum satılan otomobiller listesi kesin oldu
maksimum satılan otomobiller listesi kesin oldu

Birçok otomobil markası Türkiye’de kendi modellerini satışa sunuyor. Bunlar içerisinden bazıları önemli oranda satmak elde ederken kimileri ise geri planda kalıyor. Otomotiv Distribütörleri Derneği kadar yapılan çalışmalar sonucunda Mayıs 2021 içerisinde en fazla satılan araçlar emin oldu.

Açıklanan rakamlara bakıldığında araba ve hafif ticari vasıta pazarı ilk olarak dikkatleri çekti. 2020 yılının Mayıs ayı ile kıyaslandığında bu sene toplam yüzde 69,8 oranında büyüme olduğu görülüyor. hemen hemen 43 bin 138 otomobil satışı gerçekleşti.

Listeye bakıldığında ilk olarak Fiat dikkatleri çekti. Binek ve hafif ticari araç kategorilerinde şirket toplan 10.018 araç satışı gerçekleştirdi. Aslına bakacak olursak zaten onun böyle bir başarı elde etmesi bekleniyordu. İkinci sırada ise Volkswagen yer alıyor.

Mayıs ayı içerisinde 6.260 araç satışı yapan Volkswagen Alman devi olduğunu bir kere daha göstermiş oldu. Bir öteki kayda değer otomobil markası olan Renault ise yeniden azami satış gerçekleştirenler içerisinde yer alıyor. Şirket Mayıs ayında 5.330 araç satışı yaptı.

Tüm markalardan sonradan dördüncü sıradaki şirketten bahsedelim. Hepinizin yakından tanıdığı Ford markası 4.463 satmak gerçekleştirdi. Listenin son sırasında ise Toyota yer alıyor. Şirketin 2021 Mayıs ayı içerisinde 3.466 araç satışı bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here