Maslak Oto Sanayi Sitesi’nde mobil ekipler koronavirüs aşısı yapmaya başladı

0
12
Maslak Oto Sanayi Sitesi'nde mobil ekipler koronavirüs aşısı yapmaya başladı
Maslak Oto Sanayi Sitesi'nde mobil ekipler koronavirüs aşısı yapmaya başladı

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın organize sanayi bölgelerinde mobil ekiplerle aşı çalışmalarının başlayacağı açıklamasının arkasından bu sabahtan Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi’nde aşılamalar başladı. İstanbul İl Sağlık Durumu Müdürlüğü koordinasyonunda Sarıyer İlçe Sağlık Durumu Müdürlüğü mobil aşı ekipleri, Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi’nde çalışanları aşılamaya başladı. Gün içerisinde 500 aşılanma yapılması planlandı oysa yoğunluğa tarafından bu sayının artacağı belirtildi. İstanbul Oto Sanatkarları Esnaf Odası binasında yapılan aşılamalar akşam saat 16.00’ya dek, önümüzdeki 1 hafta baştan başa sürecek.

Sarıyer İlçe Sıhhat Müdürü Dr. Nilüfer Ataoğlu, aşılamalar hakkında bilgi verdi. Ataoğlu, “Bugün Sayın Bakanımız Fahrettin Koca’nın açıklamış olduğu gibi SGK kaydı olan vatandaşlarımız organize sanayi bölgelerinde mobil ekiplerle aşılanıyor. Bugün Sarıyer’deki Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesindeyiz. Buradaki vatandaşlarımızı yerinde aşılıyoruz. Sanayi sitesinde çalışan bütün meslek grupları SGK kaydı olan hepsine aşılama yapıyoruz. Aşırılık beklediğimizden çok daha pozitif. Tümü bir an önce aşı olmak istiyor daha dar bir yaşam sürmek için. Herkesi aşı olmaya ağırlama ediyorum. Bizim hedefimiz bugün 500 aşı yerine getirmek ama bu rakam yoğunluğa tarafından artacaktır” diye konuştu.

AŞILANANLAR MEMNUN

Aşı olan Emirhan Ay, “Çok Iyi oldu. Bu aşı sayesinde rahatça dolaşabileceğiz gibi gözüküyor. Randevuyu bugün aldım. Daha yeni sıra geldi. Hemencecik aşıyı oldum. İnşallah herkes hemencecik aşılanır kuytu kuytu dolaşırız” dedi. Bir diğer birey ise, “Hiç acı yok. Hissetmedim bile. Uğurlu olsun diyelim. Ben artık rahatça akşamları dışarı çıkmak istiyorum. Ziyaret Etmek tozmak istiyorum. İyi oluyor kendimce. 20 yaşındayım. Yaş grubu düştükçe daha iyi olacak” biçiminde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here