Meteoroloji’den son dakika 3 il için su baskını uyarısı ve yüksek sıcaklık açıklaması

0
10
Meteoroloji'den son dakika 3 il için su baskını uyarısı ve yüksek sıcaklık açıklaması
Meteoroloji'den son dakika 3 il için su baskını uyarısı ve yüksek sıcaklık açıklaması

Son dakika haberi: Meteoroloji Genel Müdürlüğü göre yapılan son değerlendirmelere kadar; Ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer fazla bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Samsun’un doğusu, Ordu ve Erzincan çevrelerinin lokal olmak üzere sağanak ve gök şamatacı sağanak yağışlı, öteki yerlerin eksik bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Ordu çevreleri ile Van ve Hakkari’nin doğu kesimlerinde lokal olarak kaslı olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’de mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üstünde, öteki yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey yönlerden hafif, arada bir orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Ordu çevreleri ile Van ve Hakkari’nin doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani su baskını, sel, şimşek, lokal dolu yağışı, yağış hemencecik kaslı rüzgar gibi olumsuzluklara aleyhinde titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 36°C
Az bulutlu ve açık

ANKARA °C, 34°C
Az bulutlu ve açık

İZMİR °C, 39°C
Eksik bulutlu ve açık

ANTALYA °C, 42°C
Az bulutlu ve açık

ZONGULDAK °C, 30°C
Az bulutlu ve açık

TRABZON °C, 29°C
Parçalı ve fazla bulutlu, lokal almak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

VAN °C, 26°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal edinmek üzere sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu kesimlerinde yerel olarak kaslı olması bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 40°C
Eksik bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here