MHP’li belediyenin ‘vizyon projesi’ inşaatı başlamadan 620 bin lira harcandı

0
30
MHP'li belediyenin 'vizyon projesi' inşaatı başlamadan 620 bin lira harcandı
MHP'li belediyenin 'vizyon projesi' inşaatı başlamadan 620 bin lira harcandı

Kütahya Belediyesi’nin, “vizyon proje” olarak nitelendirdiği proje zarfında şehrin ortasına dikilecek 70 metre yüksekliğinde vazo için daha inşaat başlamadan 620 bin 500 TL harcandı.

Kütahya Belediye Başkanı Bilgin Işık’ın, “Vizyon proje” olarak nitelendirdiği Vazo Kule için belediyenin internet sitesinden anket çalışması başlatıldı. Üç ayrı vazo tasarımı, “yurttaşın beğenisine” sunulurken ankette birinci olan tasarımın inşası için hemen harekete geçileceği ifade edildi. BirGün’den Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre, ankette sunulan üç farklı vazonun, “avan ve mimari uygulamaya dönük projeleri” için pazarlık yöntemiyle gerçekleştirilen ihalenin sözleşmesi 310 bin TL maliyet karşılığında 25 Eylül 2020 tarihinde imzalandı.

MHP’li belediye, henüz inşa çalışmalarına başlanmayan Vazo Kule için yeni bir ihale daha açtı. 2 Nisan’da, “Kütahya Vazo Kule Uygulama Projeleri ve Yapım İşine İlişkin İhale Dosyası Hazırlanması İşi” adıyla Pazarlık yöntemi kullanılarak düzenlenen ihale 29 Nisan’da sonuçlandırıldı.

Vazo Kule için mimari uygulamaya dönük proje hazırlanması işini 310 bin TL’ye üstlenen şirketin, “ihale dosyası hazırlanması” işini de üstlendiği öğrenildi. Şirket ile Kütahya Belediyesi aralarında 29 Nisan’da 310 bin 500 TL’lik sözleşme imzalandı.

İhale dosyasının 16 Ağustos’a dek tamamlanacağı bildirildi. Kütahya Çiniciler Çarşısı’na yapılacak, “vizyon proje” Vazo Kule’nin yüksekliğinin 70 metre, toplam alanı ise 22 bin metrekare olacak. Vazo Kule’nin dış cephesi Kütahya çinisi ile kaplanacak. Kulede açık ve kapalı kafeler, sosyal alanlar, doğal rekreasyon alanları ve fazla amaçlı salonlar bulunacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here