MHRS AŞI RANDEVUSU ALMA | e nabız, e devlet ve ALO 182 ile telefondan aşı randevusu nasıl alınır?

0
26
MHRS AŞI RANDEVUSU ALMA | e nabız, e devlet ve ALO 182 ile telefondan aşı randevusu nasıl alınır?
MHRS AŞI RANDEVUSU ALMA | e nabız, e devlet ve ALO 182 ile telefondan aşı randevusu nasıl alınır?

Aşılama kapsamına dahil edilen gruplar birer birer aşı randevularını alarak aşılarını olmaya başladılar. Aşı sırası gelen kişiler e nabız ve MHRS üzerinden e devlet şifrelerini kullanarak randevularını alabiliyorlar. ya da telefondan ALO 182’yi arayarak randevu sistemi üzerinden randevu oluşturabiliyorlar. Ama ALO 182 sistemi yoğunluktan nedeniyle uzun sürebiliyor bu nedenle MHRS ve e nabız üzerinden işlemler sıra beklemeden daha basit hallediliyor. Peki, randevular nasıl alınıyor?

E DEVLET MHRS E NABIZ AŞI RANDEVUSU ALMA  

Öncelikli grupta olduğunuzu saptama ettikten sonradan “enabız.gov.tr” adresinde e-devlet ile antre yapabilirsiniz. Burada bulunan e-devlet ile giriş seçeneğini tıklamanız yeterli olacak.

Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada “aşı randevusu alma” işlemini işaretleyin. Bunun arkasında size “Aile Hekimi” ve “Hastane” seçeneklerini sunacak.

Aile hekimini seçmeniz durumunda kendi aile hekimim ya da başka aile hekimi seçeneğini aktaracak istediğinizi işaretleyebilirsiniz.

Hastaneyi seçmeniz durumunda da yeniden size uygun olan hastanenin listesi verilecek. Bu sayfalar açıldıktan sonradan seçtiği gün ve saatte aşı randevunuz dargın olacak.

RANDEVU OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

TELEFONDAN AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Telefondan aşı randevusu elde etmek için ALO 182’yi arayabilirsiniz. Burada sizden kimlik bilgileriniz istenecek böylece kimliğinizin yanınızda olmasında üstünlük var. Ardındaki meydana getirmek istediğiniz randevu hakkında sorular sorulacak. Seçimlerini yaptıktan daha sonra randevunuz oluşturulmuş olacak. Fakat aşılamadaki yoğun talep nedeniyle ALO 182’de umma süresi bulunuyor bu yüzden internet üzerinden daha çabuk randevu alınabilir.

60c8536479da3e0e24789332

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here