Michael Flynn’den ABD’de darbe çağrısı

0
41
Michael Flynn'den ABD'de darbe çağrısı
Michael Flynn'den ABD'de darbe çağrısı

ABD’nin eski başkanı Donald Trump’ın eski ulusal güvenlik danışmanı olan, Michael Flynn ABD’de ‘Myanmar tipi’ bir askeri darbe çağrısında bulundu.

Flynn, ABD’yi ‘şeytana tapan bir grup pedofilden oluşan derin devletin yönettiğine’ inanan QAnon hareketinin hafta sonunda düzenlenen toplantısında, Myanmar’daki gibi bir darbenin ABD’de de düzenlenmesi gerektiğini öne sürdü.

Eski bir asker olan Flynn, Dallas’ta düzenlenen toplantıda bir izleyicinin “Myanmar’da yaşananların neden burada da yaşanamayacağını öğrenmek istiyorum” demesi üzerine “Hiçbir sebebi yok. Yani, burada da olmalı” dedi.

Bu sırada, çoğunluğu Donald Trump’ı destekleyen entrika teoricilerinden alkış gelmesi dikkat çekti.

Bir zaman Trump’ın milli emniyet danışmanlığını yapan Flynn, Rusya’nın seçimlere müdahale ettiğine dair iddialar ve Türkiye hükümeti namına lobicilik faaliyetleri konusunda yalan söylediğini kabul ederek savcılıkla anlaşma yoluna gitmişti.

Trump da, görevi bırakmasına kısa zaman kala Flynn için başkanlık affı çıkarmıştı.

Flynn’in, Myanmar’da şubat ayında düzenlenen, seçilmiş liderlerin yanı sıra fazla sayıda muhalifin gözaltına alındığı ve cuntanın 40’ı çocuk takriben 800 kişiyi öldürdüğü darbenin bir benzerinin ABD’de de yapılabileceğine dair sözleri sosyal medyada tepki çekti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here