Milletlerarası Bursa Festivali’nde harikulade final!

0
10
Milletlerarası Bursa Festivali'nde harikulade final!
Milletlerarası Bursa Festivali'nde harikulade final!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, konser öncesi yaptığı konuşmada “Bugün 30 Ağustos Kutlu Zaferimizin 99.yılı hepimize kutlu olsun. Bu şenlik Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde BKSTV’nin katkılarıyla yıllardan beri gerçekleştiriliyor. Bu yıl da değerli sanayicimiz Ticaret Borsası Başkanı ve BKSTV Başkanımız Özer Matlı’nın büyük gayreti ve sponsorlarımızın destekleriyle 59.sunu gerçekleştirdik. 59 sene öncesinden bu güne gelen festivalimizin uzun yıllar daha devam edeceğine inanıyor ve herkese iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Bursa’da geleceğe nefes için bir araya geldilerBursa’da geleceğe nefes için bir araya geldiler

GÜNDEŞ’TEN BAŞKAN AKTAŞ’A TEŞEKKÜR

Sunuculuğunu Ferhan Tülmen’in yaptığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman şehitlerimize hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkasında başlayan konserde Ebru Gündeş, en hoş parçalarını Bursalılar için seslendirdi. Hayran Eden şarkısı Gönlümün Efendisi şarkısını seyircilerle birlikte söyledi. Bursa’da herkesten fazla sevildiğini bildiğini andıran Gündeş, seyircilerin 30 Ağustos Başarı Bayramı’nı kutladı. Bu hoş gecenin mimarı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür eden Ebru Gündeş, “Bu organizasyonları aranje etmek basit olmuyor. Başlıca ağırlık Belediye başkanımızın omuzlarında. O yüzden daima bu güzel gece için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

GÜNDEŞ’TEN AKTAŞ ÇİFTİNE ÖZEL ŞARKI

En güzel şarkılarını Bursalılarla birlikte hep bir ağızdan seslendiren artist, izleyenlerin şarkılarına eşlik etmesine hayran kaldığını ve her 15 günde bir Bursa’ya varmak istediğini söyledi. Ünlü Bursa kebabından da yediğini anlatan Ebru Gündeş, Bursa’daki gibi bir seyirci korosu görmediğini belirtti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ve eşi Mutluluk Aktaş’ı 29.evlilik yıldönümlerini kutlayan ünlü ressam bir şarkısını da çifte hediye etti.

MÜKEMMEL PERFORMANS

Şarkıları, dansçılarıyla birlikte yaptığı sahne performansıyla seyircileri hayran bırakan ünlü artist, söylediği Ateş Ateş şarkısıyla mest etti. Şarkılarıyla kimi zaman efkarlandıran kimi süre ise coşturan Ebru Gündeş, Açıkhava’daki telaşı hiç düşürmedi. Orkestrasındaki Bursalıları da onurlandırarak seyircilerden beğeni isteyen Gündeş, konserin son bölümünde ardı ardına söylediği hareketli şarkılarıyla izleyenleri coşturdu.

AKTAŞ ÇİFTİNE YILDÖNÜMÜ SÜRPRİZİ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ünlü sanatçıya teşekkür ederek, BKSTV logolu Hacivat – Karagöz plaketi sundu. Konser sonrası BKSTV çalışanları Başkan Alinur Aktaş’a evlilik yıldönümü sürprizi yaptı. BKSTV Başkanı Özer Matlı, BKSTV çalışanları ve eşi Mutluluk Aktaş ile birlikte 29. Evlilik yıldönümü pastasını kesen Başkan Aktaş, “Ebru Gündeş, konserinin 29. izdivaç sene dönümüze denk gelmesi fazla güzel bir sürpriz oldu. Festivalde emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here