Milli Eğitim Bakanı Selçuk: İkinci dönemde liselerde tek sınav yapılacak

0
48
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: İkinci dönemde liselerde tek sınav yapılacak
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: İkinci dönemde liselerde tek sınav yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, liselerde ikinci dönem tek sınav olacağını duyurdu. Selçuk, LGS ve YKS ile ilgili ise “Ertelenmesine ilişkin herhangi bir karar verilmedi, belirlenen tarihlerde yapılacak” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT Haber canlı yayınında soruları yanıtladı.

“YKS ve LGS ertelenebilir mi?” sorusunu yanıtlayan Selçuk, “Öğrencilerimizin yarısına yakını sınavların zamanında yapılmasını istiyor, bir kısmı da biraz daha erteleyin diyor. Bizim şu anda bunların ertelenmesine dair bir kararımız söz konusu değil” diye konuştu.

“SAĞLIK NEYİ GEREKTİRİYORSA ONU YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

“Bilim Kurulu bir tavsiyede bulunduğundan, Sağlık Bakanlığımız bir tablo ortaya koyduğundan sağlık neyi gerektiriyorsa onu yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullanan Selçuk, şunları söyledi: “Tam kapanma sürecinin vakaların azalması için bir umut olarak görüyorum. Amacımız öncelikleri de dikkate alarak tüm sınıfları açabilmek. 17 Mayıs’tan sonra şu an için verilmiş bir karar yok. Aynı şekilde devam edeceğiz. Temel eğitime ortaokullarda ikinci dönemin sınavlarının tamamlandığını söyleyebiliriz. Liselerde yüzde 40’a yakın sınavlar tamamlandı. Liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacak.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here