msvcp100.dll hatası nedir?

0
30
msvcp100.dll hatası nedir?
msvcp100.dll hatası nedir?

Windows işletim sistemi bildiğiniz gibi yapısı itibariyle DLL dosyaları yardımı ile tatbik ve oyunları çalıştırıyor. Ara Sıra kullanıcıdan kaynaklı elde etmek üzere DLL dosyaları silinebiliyor. Bu durumda dilekçe ve oyunlar maalesef ancak çalışmıyor veya çalışması esnasında sorunlar çıkarıyor. Popüler DLL sorunu arasında bulunan msvcp100.dll hatası bir çok kullanıcının başına bela olmuştu. Biz de bu haberimizde msvcp100.dll’nin nasıl yükleneceğini ve sorundan nasıl kurtulacağınızı an be an anlatıyoruz.

Bu hatayı aldığınızda yapmanız gereken tek şey uygulamayı silip tekrardan yüklemek olacak. En etkin çözüm olan bu usul doğru tatbik tekrardan tüm dosyaları bütün bir şekilde bitmiş yüklenecektir. Eğer bu sorun uygulamayı bitmiş yüklemekle de çözülmüyorsa bir sonraki adımımıza geçelim.

msvcp100 hatası nedir?

•Program msvcp100.dll bilgisayarınızda yetkisiz olduğundan başlayamıyor. Bu sorunu çözmek için programı her tarafta yüklemeyi deneyin.

•msvcp100.dll başlatmada sorun Kayıtlı modül bulunamadı.

•msvcp100.dll yüklemede hata Açıklanmış modül bulunamadı. Ya Da, Bu uygulama msvcp100.dll bulunamadığı için başlatılamadı . Her Yerde atfetmek bu sorunu giderebilir.

•msvcp100.dll uygulaması Windows üzerinde hedeflemek üzere tasarlanmamış veya hata içeriyor. Programı özgün yükleme medyasını kullanarak yüklemeyi deneyin ya da yardım için sistem yöneticinize ya da yazılım satıcısına başvurun. Veya, msvcp100.dll programı Windows üstünde amaçlamak üzere tasarlanmadı veya kusur içeriyor. Programı eşsiz doldurma medyasını kullanarak yüklemeyi deneyin veya destek için sistem yöneticinize ya da yazılım satıcısına başvurun.

msvcp100.dll hatası çözümü!

Komut İstemi uygulamasını idareci olarak çalıştırın. daha sonra karşınıza açılan CMD ekranına sfc /scannow yazıp enter tuşuna basın. Bu işlem diskinizdeki bozuk bölümlerin taranmasını sağlayacak.

Diskinizin büyüklüğüne göre işlemin uzayabileceğini belirtelim. sfc /scannow tamamlandıktan daha sonra PC’yi kapatıp baştan açın. Bu işlemlere rağmen yine benzer hatayı alıyorsanız son adımımıza geçebilirsiniz.

Sorunu kökten çözecek olan tek şey DLL dosyasını elle üstüne atmak olacak. Buradan 10.0.40219.473 sürüm numaralı DLL dosyasını güvenli bir şekilde indirip C:\Windows\SysWOW64 bölümüne kopyalayabilirsiniz.

Son olarak bu işlemde işe yaramazsa Microsoft Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2015 uygulamasını buradan indirip PC’nize yüklemeniz gerektiğini belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here