Musk yine herkesi şaşırttı

0
6
Musk yine herkesi şaşırttı
Musk yine herkesi şaşırttı

Tesla hissedarları kadar açılan bir dava sebebiyle Musk mahkemede açıklama yapmak zorunda kaldı. Burada yaptığı açıklamada Tesla patronu olmaktan hoşlanmadığını söyledi.

Dünyanın en büyük elektrikli araba üreticisi olarak tanıdık Tesla, hisse senetleri bakımından durmadan yukarıya doğru çıkıyor. Her ne kadar bu şart olumlu gibi görünse bile fiilen Musk için zıt etki yaratabiliyor. Kendisi Tesla şirketinden ücret almak yerine hisse alıyor. Hisse değerleri yüksek olunca daha eksik Tesla hissesi eline geçiyor.

Otomotiv devi Tesla markasının patronu olan Musk, daha artı hisse sahibi elde etmek istiyordu. böylece kendi şirketinin hisse değerinin yüksek olduğunu söyledi. Bunun üzerine Tesla hisselerinde gözle görülür bir düşüş yaşandı. Bu Nedenle eline daha artı hisse geçmiş oldu.

Tüm bunlara ek olarak SolarCity alımı kriz olarak görülmeye devam ediliyor. Bu şirketin satın alınması ile birlikte zarar ettiği ifade ediliyor. Bu Nedenle Tesla şirketinin kendisine de hasar verdi. Bu durumda tekrar Musk suçlu görülüyor. Mahkemede Tesla şirketinin çöpe atılmış parası olarak ifade edilen SolarCity için daha fazla araştırma istek ediliyor.

Mevcut davanın az daha 2 haftaya kadar daha devam edeceğini söyleyebiliriz. Zarar eden Tesla hissedarlarının avukatları tamamen bastırıyor. Musk bu pozisyonda daha fazla dayanamayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here