Muş’ta tıp fakültesini şampiyon 2 kardeş ailenin gururu oldu

0
11
Muş'ta tıp fakültesini şampiyon 2 kardeş ailenin gururu oldu
Muş'ta tıp fakültesini şampiyon 2 kardeş ailenin gururu oldu

Akarsu Berfin Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesine, ağabeyi Mert de Ankara Yıldırım Beyazıt Tıp Fakültesine yerleşti. Hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamış iki kardeş, başarılarıyla takdir topladı. Nehir Berfin, geçen yıl ağustos ayından başlayarak sıkı bir çalışma yaptığını, günde asgari 8 saat çalışarak YKS’de Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandığını söyledi.

Ekmek parası için 9 yıldır her gün 40 bin adım atıyor!Ekmek parası için 9 yıldır her gün 40 bin adım atıyor!

BAŞARININ SIRRI ÇOK ÇALIŞMAK

Başarının sırrının çok çalışmak ve çaba sarfetmek olduğunu bildiren Akarsu Berfin, “Ağabeyimle birlikte çalıştık, birbirimize destek olduk, benzer kitapla, benzer konular üstünde tartıştık ve bu bana çok yaradı. Bilindiği gibi yaşanan koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle eve kapanmalar fazla sık oldu. Evdeki çalışmalarımızı ağabeyimle yaptığımız için fazla verimli geçti. Beraber aynı yıl tıpı kazanmanın gururunu yaşıyoruz. Benzer aileden iki kişinin tıp fakültesini kazanması fazla manâlı. En büyük hedefim iyi bir hekim almak.” diye konuştu.

DİŞ HEKİMLİĞİ KAZANDI FAKAT GİTMEDİ

Mert Alak da kardeşiyle gece gündüz çalıştıklarını, birincil yılda diş hekimliği kazanmasına rağmen tıp fakültesi hedefinden vazgeçmediğini anlattı. Amacına ulaştığı için mutlu olduğunu dile getiren Alak, şunları kaydetti:
“Bu yolda ayrıca bedensel ayrıca manevi desteği annem ve babamdan aldım. Hiçbir şeyi eksik etmediler. Kendilerinden kısıp bizim için harcadılar. Öğretmenlerimiz bize çok asistan oldular. Kardeşimle birlikte çalışıp ara sıra rekabet ortamı oluşturduk. İkimiz de bu rekabetten güzel sonuçlar elde ettik. Özelikle annemin eğitimci olması, bizim için çok büyük bir menfaat oldu.”

AİLE OLARAK HER ZAMAN YANLARINDA OLDUK

Anne Leyla Alak da iki çocuğunun tıp fakültesini kazanmasının kibir verici güzel bir duygu olduğunu vurguladı. Alak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu emek 3-5 günlüğün bir emeği yok, yılların birikimidir. Bilhassa son birkaç yıldır gece gündüz demeden pandemi sürecinin verdiği zorluklarla, verdiği psikolojik sıkıntılara karşın fiilen bunun üstesinden geldiler. Biz aile olarak her zaman yanlarında olduk. Bu şekilde bu sonuca ulaştık. Bunun için çok mutluyuz. Bundan sonraki süreçte de elimizden geleni yapacağız. Mezun olup ülkeye, millete ve aileye şanslı bir evlat olmalarını diliyorum.

KAYNAK: AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here