Mustafa Sarıgül: Tüm göçü Türkiye’ye adamak insafsızlıktır

0
5
Mustafa Sarıgül: Tüm göçü Türkiye’ye adamak insafsızlıktır
Mustafa Sarıgül: Tüm göçü Türkiye’ye adamak insafsızlıktır

Türkiye Metamorfoz Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Afganistan’dan gelen tüm göçü Türkiye’ye ayrılmak insafsızlıktır. Avrupa Birliği’ne çağrıda bulunuyorum. Lafa geldiği vakit barışı, demokrasiyi, insan haklarını konuşuyorsunuz. Ama göçe sıra geldiği süre Türkiye göçe baksın diyorsunuz. Türkiye’ye ne değin göç geliyorsa Avrupa Birliği ülkeleri bu göçü eşdeğer bir şekilde paylaşmalıdır” dedi.

Konya’ya dağıtılmış ziyaretlerde bulunmak üzere gelen TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Mevlana Müzesi’ni ziyaret etti.

Ziyaretin ardındaki basın açıklaması yapan Sarıgül, “Sevgi kazanacak diye yollara çıktım. Sevginin kazanmasını istiyorum. Bütün siyasilerin sevgi dilini kullanmasını özlem ediyorum. Türkiye Metamorfoz Partisi olarak sevgi dili kullanacağız. Siyasetin yapılış şeklini değiştireceğiz. Rakiplerimizin eksiklerini, hatalarını, üretemediklerini, Türkiye için sorunları anlatırken bile sevgi dilinden uzaklaşmayacağız. Sevgi dilinin ön planda olmasını olağanüstü açlık ediyoruz. Eğer bir problem varsa, o problemi kullanırken sinkaflı bir dil kullanmayalım. Cennet vatanımızın mutlu olması için tüm siyasilere çağrıda bulunuyorum. Siyasetin dilini değiştirelim. Sevgi dilinden uzaklaşmayalım” dedi.

Taliban’ın Afganistan’ın yönetimini devralmasının ardından yaşanan göç dalgasına da değinen Mustafa Sarıgül, şöyle konuştu:

“Afganistan’dan Türkiye’mize gelmekte olan göçle ilgili olarak, evrensel hukuk kurallarının uygulanması lazım. Bugün Avrupa Birliği’nin bir ülkesi ben 10 tane göçmen alırım diyor. Bunu esefle kınıyoruz. Kaç Avrupa ülkesi varsa gelen göçü eşdeğer sayıda edinmek gerekli. Bütün göçü Türkiye’ye bırakmak insafsızlıktır. Avrupa Birliği’ne çağrıda bulunuyorum. Lafa geldiği zaman barışı, demokrasiyi insan haklarını konuşuyorsunuz, fakat göçe sıra geldiği vakit Türkiye göçe baksın diyorsunuz. Bu dürüst bir yaklaşma değildir. Türkiye ‘ye ne değin göç geliyorsa Avrupa Birliği ülkeleri bu göçü eşdeğer bir şekilde paylaşmalıdır. Türkiye bu göçü kaldıramaz.”

KAYNAK: DHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here