Namzet kim olacak? İmamoğlu mu, Kılıçdaroğlu mu, Yavaş mı? Canlı yayında açıkladı

0
4
Namzet kim olacak? İmamoğlu mu, Kılıçdaroğlu mu, Yavaş mı? Canlı yayında açıkladı
Namzet kim olacak? İmamoğlu mu, Kılıçdaroğlu mu, Yavaş mı? Canlı yayında açıkladı

24. dönem CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Aydınlatılmış Ayaydın, CNN Türk’te yayınlanan Ahmet Hakan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen Tarafsız Alan programında, Ahali İttifakı’nın adaylığıyla ilgili fazla konuşulacak yorumlama yaptı. Okumuş Ayaydın, ‘HDP ile ittifak olacak mı?’ sorusuna da cevap verdi.

KILIÇDAROĞLU NAMZET OLACAK

Prof. Dr. Açık Fikirli Ayaydın, “Hem CHP tavanında ayrıca de tabanında Kemal Kılıçdaroğlu’nun Halk İttifakı adaylığı benimsenmiş durumda” dedi.

Ekrem İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş

İMAMOĞLU VE YAVAŞ YORUMU

Ayaydın, ‘İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın namzet olma ihtimalini arkadaşlarıma sordum. İstanbul ve Ankara Belediye Başkanlarını Cumhurbaşkanı adayı yapmayı düşünmüyorlar.” ifadelerini kullandı.
 

Fatih Erbakan'dan sert sözler! İmamoğlu, Babacan ve Davutoğlu'nu yerden yere vurduFatih Erbakan’dan sert sözler! İmamoğlu, Babacan ve Davutoğlu’nu yerden yere vurdu

HDP İLE İTTİFAK OLACAK MI?

HDP ittifakıyla ilgili konuşan Ayaydın, ‘Seyahatimde HDP benzeyen başkanı Mithat Sancar’la havalimanında karşılaştım. Sayın Sancar’a da “Millet yada Cumhur İttifakı’nda yer alacak mısınız” diye sordum. Ortak namzet üstünde uzlaşırlarsa Ahali İttifakı’nda yer olmak isteyeceklerini söylediler. Ama milletvekili seçiminde hiçbir ittifakın yanında olmayacaklarını belirtti. Ama HDP ile İYİ Parti’nin benzer masada olmasını şiddet görüyorum.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here