Nintendo Steam Deck’ten korkmuyor

0
5
Nintendo Steam Deck’ten korkmuyor
Nintendo Steam Deck’ten korkmuyor

Nintendo rakipsiz olduğu için günümüzün fazla  kalmış sisteme sahip bir cihaz için 300 dolar ve üzeri fiyatlar istek edebiliyor.
Fakat Valve’in yeni tanıttığı Steam Deck sonrası bütün olasılıklar değişmiş durumda. Valve’in tanıttığı Steam Deck üstün sistemi ile Steam’de yer alan bütün oyunları oynatabilecek bir konsol. Dolayısıyla Switch’deri çok daha güçlü. Bu da akla Steam Deck’in Switch’in yerini alıp alamayacağını getiriyor.

Nintendo yetkililerine tarafından Switch tamamen farklı bir kesime hitap ediyor. Dolayısıyla Steam Deck’i satın alan kişiler, Nintendo oyunları için yeniden Switch’i edinmek zorundalar. Bu yüzden Nintendo, Switch satışlarının yeni konsol duyurularından çok artı etkilenmeyeceğini düşünüyorlar.

Açıkçası Steam Deck Japonya’da olmasa bile Avrupa ve Amerika’da Switch’e önemli bir muhalif olabilir. Nintendo bunu kabullenmek istemese de Steam Deck pek ya da böyle Switch satışlarını etkileyecektir. Ola Ki bu sayede Nintendo da Switch tarafında teknik ekipman bazlı bir güncellemeye gidebilir. Çünkü Switch şiddet açısından günümüzün fazla arkasında kalmış durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here