Okullarda uyum programı ve rehberlik uygulamasında ilk gün

Okullarda uyum programı ve rehberlik uygulamasında ilk gün

ABONE OL
Eylül 4, 2023 09:00
Okullarda uyum programı ve rehberlik uygulamasında ilk gün
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AA

Tüm sınıf ve kademelerde 11 Eylül’de başlayacak 2023-2024 eğitim öğretim yılı okul öncesi ile ilkokul 1 ve liselerin 9’uncu sınıf öğrencileri için hazırlanan okula ahenk programı ve rehberlik uygulamalarına bugün start veriliyor.

Böylelikle öğrencilerin yeni girdikleri okul ortamına ahenk sağlamaları amaçlanıyor.

Okul öncesinde aile ve çocuklarla yürütülecek ahenk sürecine takviye maksadıyla hazırlanan okula ahenk rehberinde uygulama çizelgesi ile 12 aktiflik örneğine yer veriliyor.

İlkokul 1’inci sınıflar için hazırlanan rehberde de ahenk haftası uygulama çizelgesi ile 9 aktiflik örneği bulunuyor.

Ortaokullara yönelik rehberlik uygulamaları 11-15 Eylül’de

Ortaokullarda 5’inci sınıfa başlayacak öğrenciler ve ailelerin katılacağı rehberlik uygulamaları 11-15 Eylül’de yapılacak.

Velilere yönelik 11 Eylül Pazartesi günü okula ahenk rehberi sunumu yapılacak, ikinci gün aile ve çocuklara okulun iç ve dış ortamı tanıtılacak, kalan üç günde ise rehberlik uygulamalarına yönelik etkinlikler yapılacak.

Liseye başlayan öğrenciler ve velileri için etkinlikler olacak

Uyum haftasında ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretime başlayan hazırlık ve 9’uncu sınıf öğrencileriyle velileri eğitim öğretim devri başlamadan evvel okulları hakkında bilgilendirilecek.

Ayrıca bu bir haftalık devirde öğrencilerin yeni girdikleri okul ortamına kısa müddette ahenk sağlamalarına katkıda bulunacak marifetlerin kazandırılması ve okula aidiyet hissinin geliştirilmesi hedeflendi.

Liseye başlayan öğrenciler ve velileri için de etkinlikler planlandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.