OnePlus OxygenOS ile Oppo’nun ColorOS’u birleşti

0
13
OnePlus OxygenOS ile Oppo’nun ColorOS’u birleşti
OnePlus OxygenOS ile Oppo’nun ColorOS’u birleşti

Şirket, “OxygenOS, her zaman olduğu gibi küresel OnePlus kullanıcıları için işletim sistemi olmaya devam ediyor, ancak şu anda daha istikrarlı ve daha güçlü bir platform üzerine yapı edildi” dedi.

OnePlus, güncellemenin gelecekte yeni cihazlarına uygulanacağını, bakım programı dahilindeki mevcut cihazlar için ise OxygenOS ve ColorOS arasındaki kod tabanı düzeyinde entegrasyonun kablosuz (OTA) güncellemesi ile geleceğini de sözlerine ekledi.

OnePlus ayrıca , T ve R modelleri ile OnePlus 8 ve daha yeni telefonlar da dahil edinmek üzere amiral gemisi telefonlara üç büyük Android güncellemesi ve dört yıllık emniyet güncellemesi sağlamaya ayarlandığı geliştirilmiş yazılım bakım programını da tanıttı. Orijinal OnePlus Nord ve daha yeni Nord modellerinin yanı sıra OnePlus Nord CE 5G söz konusu olduğunda , şirket iki büyük Android güncellemesi ve üç takvim emniyet güncellemesi sunmaya karar verdi.

Bakım programı, yalnızca bir büyük Android güncellemesi ve üç yıllık emniyet güncellemesi alacağı vaat edilen OnePlus Nord N telefonları için güncelleme yayınlayacak. Bu, OnePlus Nord N10 ve OnePlus Nord N100’den başlayarak geçerli olacak ve gelecekteki OnePlus Nord N telefonlarında devam edecek.

Daha da önemlisi, OnePlus göre geliştirilmiş bakım programı, iki büyük Android güncellemesini ve üç takvim emniyet güncellemesini içeren orijinal vakit çizelgesini takip etmeye devam edeceklerinden, OnePlus 8 serisinden önce piyasaya sürülen amiral gemisi cihazları için geçerli olmayacak.

Bu yılın başlarında OnePlus , tüm Çin amiral gemisi modelleri için yerel HydrogenOS’u Oppo’nun ColorOS’u ile değiştirdi . Bu gelişme, OnePlus ve Oppo’nun Ar-Ge kaynaklarını daha içten entegre etmesinden aylar sonradan geldi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here