Ordu’da trafik borcu ve aidat ödemek istedi! Tüm parasını dolandırıcılara kaptırdı

0
22
Ordu'da trafik borcu ve aidat ödemek istedi! Tüm parasını dolandırıcılara kaptırdı
Ordu'da trafik borcu ve aidat ödemek istedi! Tüm parasını dolandırıcılara kaptırdı

Ordu’nun Ünye ilçesinde yaşamış İsa Kuşcu, otomobilinin 2021 yılı Temmuz ayı motorlu taşıtlar vergisi ile plakasına yazılan trafik cezasını E-Devlet uygulaması üzerinden ödemek istedi. Siteme giriş yapan Kuşcu, sonrasında telefonunun tarayıcısından bu borçları ödemeye çalıştı. İşlem esnasında telefon numarasını giren Kuşcu’yu arayan kişiler, kendilerini banka görevlisi gibi tanıtarak, bazı sorular yöneltti ve işlemi onaylaması gerektiğini söyledi. Tüm kart bilgilerini muhalif ile paylaşan Kuşcu, bandrol ve trafik cezası borcunu ödemeye çalışırken, hesabındaki takriben 3 bin liradan oldu, gerçeği ise kartını ATM’ye takınca fark etti. 

Kütahya'da yol kenarındaki yazıyı görenler şok oluyor! Bu bahçedeki her şey...Kütahya’da yol kenarındaki yazıyı görenler şok oluyor! Bu bahçedeki her şey…

HESAPTA PARA KALMAMIŞ

14 Temmuz tarihinde vergi ve ceza borcunu ödemeye çalışırken hesabındaki paradan olduğunu belirten Kuşcu, “14 Temmuz tarihinde aracımın vergisini ve trafik cezasını ödemek için E-Devlet uygulaması üzerinden giriş yaptım ve maaş kartımdan ödemeye çalıştım. Bu sırada benim anlamadığım öbür sayfalar gevşemiş. Kart bilgilerimi oradan paylaşmışım. Maaş kartımdan 2 bin 950 TL’yi gasp etmişler, hesabımda para kalmamış” dedi. 


 
MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ GİBİ TANITTILAR

“Bana kendisini herif temsilcisi gibi tanıttı ve kart bilgilerimi aldı” diyen Kuşcu, “Bana, ‘onaylıyor musun?’ diye sordular ancak ben reel bandrolümü ödüyorum zannettim ve onaylıyorum dedim. Çünkü bana kendilerini müşteri temsilcisi gibi tanıttılar. Tasdik verince de tüm parayı çekmişler. Toplam tutar 3 bin TL’ye yakındı” şeklinde konuştu. 

KARTI ATM’YE TAKINCA ŞOK OLDU

Hesabındaki bütün paranın çekildiği, banka kartını ATM’ye taktığında anladığını aktaran İsa Kuşcu, “Kimse benim gibi özellikle bu işlerden anlamayanlar bu tür bilgileri paylaşmasın. Sonrasında hesabında ne dek para varsa gidiyor. dahası bayram üstüydü, kartı ATM’ye takınca hesapta para olmadığını gördüm ve şok oldum. Yetkililerimizden bu konuda yardım bekliyorum. Banka ile görüştüm, polis ekiplerine gittim ve beni siber suçlara yönlendirdiler, davacı oldum” ifadelerine yer verdi. 

KAYNAK: İHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here