Otomatik çevirisi özelliğini deneme ediyor

0
18
Otomatik çevirisi özelliğini deneme ediyor
Otomatik çevirisi özelliğini deneme ediyor

YouTube, küresel bir kitleye daha artı video açılmak için testler yapıyor. Buna göre video başlıkları, altyazıları ve talimat için otomatik tercüme geliyor. şu anda vasıta daha geniş bir dilekçe güncellemesinin parçası değil, yalnızca bir test gibi görünüyor.

Çevirilerin kalitesi ise az önce emin yok. Kullanıcılar çevirilerin amaçsız ve robot göre çevrilmiş cümleler olmasından çekiniyor. Ancak platform iyi meslek çıkarırsa otomatik çeviriler kesinlikle birçok kullanıcı tarafından çok beğenilecek ve insanların dil öğrenmesi ya da geliştirmesine asistan olacaktır.

Kullanıcılar tarafından fark edilen videolar, hepsi otomatik olarak çevrilmiş başlıkları, açıklamaları ve altyazıları gösteriyor. Bu ekran görüntülerini Android Police’e gönderen kullanıcılar şimdiye dek sadece YouTube’daki otomatik çevirinin, ilk dilleri Portekizce, İspanyolca veya Türkçe olarak ayarlanmış kullanıcılar için deneme edildiğini doğruladılar.

Çevrilmiş başlıklara sahip bir video, başlığın önünde küçük bir tercüme simgesi gösteriyor. Değişiklik spiker tarafında gerçekleşiyor gibi görünüyor, böylece uygulamanın güncellenmesinin otomatik çeviri özelliğini etkinleştirmede büyük olasılıkla bir etkisi olmayacak. Videoların İngilizce’ye otomatik çevirisi, videolara daha pozitif kitleye ulaşma potansiyeli veriyor ve İngilizce olmayanlara İngilizce videolar için erişilebilirlik açıyor. Özellik yakında yaygın ayla gelecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here