Özel Haber: Rize’deki sel evi böyle yıktı

0
25
Özel Haber: Rize'deki sel evi böyle yıktı
Özel Haber: Rize'deki sel evi böyle yıktı

Sel önüne ne kattıysa götürdü. Bir hemen olan dikkat evdekilerin canını kurtardı. Selin çarptığı evin yarısı yıkıldı, evdekiler ölümden saniyelerle kurtuldu.

Rize’deki su baskını felaketinden en fazla etkilenen yerlerden biri de Güneysu ilçesi oldu. CNN TÜRK’ün ulaştığı görüntüler, selin şiddetini gözler önüne serdi. Ballıdere köyündeki binalar selden büyük hasar fark etti. Evde 12 kişi vardı. Neyse ki korkulan olmadı, can kaybı yaşanmadı. O anlarda bölgede can havliyle kaçışan konut sahipleri kameraya yansıdı.

“EVİN YARISI OLDUĞU GİBİ GİTMİŞ DURUMDA”

CNN TÜRK muhabiri Sema Akbulut ve kameraman Sercan Sever, Rize’de afeti yaşayan Ballıdere Köyü’nde vatandaşlarla konuştu. Akbulut, “Acilen Ballıdere Köyü’ne ulaşabildik. Evin yarısı olduğu gibi gitmiş durumda, altta sadece odunlar ve taşlar ayakta tutuyor evi” ifadelerini kullandı.

“50 YILDIR BURADAYIM, İLK DEFA BÖYLE BİR FACIA GÖRDÜM”

Sel sularının yarısını yıktığı evin sakinlerinden Gülizar Teyze ise “50 yıldır buradayım, ilk önce böyle bir facia gördüm” dedi.

Ballıdere sakinleri sel derhal yaşananları anlatırken, “Su Baskını vurunca kapı kapandı, orada kaldılar. Adım atamıyorduk, nefes alamıyorduk. Mecburiyetten evleri buraya yerine getirmek zorunda kaldık. Yağmur Allah’tan geldi fakat diğer kabahati bizimdir” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here