Polis ve bekçiler, Batman’da 15 yaşındaki çocuğu darp etti

0
41
Polis ve bekçiler, Batman’da 15 yaşındaki çocuğu darp etti
Polis ve bekçiler, Batman’da 15 yaşındaki çocuğu darp etti

Polisin şiddete tepki gösterenlere hakaret edip havaya ateş açtığı öne sürüldü. Görüntülere göre yüzükoyun yere yatırılan çocuk, sivil polisler ve bekçiler tarafından darp ediliyor. Benzer görüntüler önceki gün İstanbul’da da yaşanmıştı.

Batman’da polis ve bekçilerin, 15 yaşlarındaki bir çocuğu yere yatırarak uyguladığı şiddet görüntülere yansıdı. Batman’ın Cudi Mahallesi’nde bulunan Salih Özdemir Parkı’nda önceki gün akşam saatlerinde bir grup polis ve bekçi, korona virüsü tedbirleri kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiğini öne sürdükleri 15 yaşlarındaki bir çocuğu yere yatırarak kuvvet uyguladı. Polis ve bekçilerin şiddeti, yurttaşlar kadar cep telefonuyla kaydedildi.

Görüntüde ismi öğrenilemeyen çocuğun, bekçiler ve polisler kadar parkın içinde yere yatırıldığı, çocuğun üstüne bir kişinin oturduğu, beyaz gömlekli sivil polisin de çocuğa tekme ve yumruk attığı görülüyor.

Polis ve bekçilerin, çocuğun maruz kaldığı şiddete tepki belirten çevredeki kişilere hakaret ederek havaya ateş açtığı öne sürüldü. Darp edilerek gözaltına alınan çocuğun sonra Batman Güvenlik Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here