Prof. Ceyhan’dan yerli aşı açıklaması: Çalışmaların yüzde 95’i benim

0
39
Prof. Ceyhan'dan yerli aşı açıklaması: Çalışmaların yüzde 95'i benim
Prof. Ceyhan'dan yerli aşı açıklaması: Çalışmaların yüzde 95'i benim

KRT TV ekranlarında yayımlanan “Şimdiki Süre”a misafir olan Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, hakkındaki suç duyuruları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, “Şikayetlerin muhatabı ben değildim” diye konuştu.

“O ZAMANLAR DA SALDIRIYORLARDI”

Prof. Ceyhan, şunları kaydetti: Bu alıcı muamelerle yeni karşılaşmıyorum. Son 40 yılda Türkiye’nin yaşadığı salgınlarda ödev aldım, fazla ön plandaydım. Daha önceki salgınlarda bilim kurulunun basın sözcüsüydüm. Çıkıp konuşuyordum, o zamanlar da saldırıyorlardı lakin bu defa biraz ileri gittiler. Savcılığa başvuru verip arkasından bir grup basını aradılar. Şikayet dilekçesinde bakarsak gerçekte muhatabı ben değilim.

“AŞI İLE İLGLİLİ TEK BAŞIMA ÇALIŞTIM”

Benim için ‘ne olduğu süresiz aşıları cebren yaptırıyor’ deniliyor. Ben ne Afiyet Bakanı’yım ne Bilim Kurulu üyesiyim. Ne de herhangi bir görevim var. Lakin bu ülkenin bana yaptığı yatırımın nedeni bu zaten. Yurt açık havada bununla ilgili eğitim aldım. Salgınların kontrolünde çalıştım. Dile getimeyi sevmiyorum lakin Türkiye’de üretilmiş klinik çalışmaların yüzde 95’i bana ait. Ben uzunca bir vakit aşı ile ilglili tek başıma çalıştım.  Neticede devletin yürüttüğü bir program var denilerek ne enfeksiyoncular ne de halk müziği sağlıkçılar bu konuyla artı ilgilenmedi.

Daha sonraki çalışmalarda ben ve arkadaşlarımın katkısıyla çocuk programına 6 yeni aşıyı ekledik. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here