Proje Chicago kod adlı katlanabilir telefon ertelendi

0
3
Proje Chicago kod adlı katlanabilir telefon ertelendi
Proje Chicago kod adlı katlanabilir telefon ertelendi

TCL’ye kadar gecikme, kısmen büyüyen üretim maliyetlerinden ve arz zinciri kıtlığından kaynaklanıyor.

TCL’nin pazarlama müdürü Stefan Streit, The Verge’e yaptığı açıklamada, “Katlanabilir pazar her sene büyüyor olsa da, hala birinci derslik bir mahsul kategorisi” dedi. “Son yaşanan çip kıtlığı, COVID-19 salgını ve katlanabilir üretimdeki artan maliyetlerle birlikte TCL, ticari olarak satılan ilk katlanabilir akıllı telefonunun lansmanını erteledi.

Şirket katlanabilir telefonu -üretip pazara sunana değin askıya alma konusunda baskı bir karar verdi. Elimizden gelenin en iyisini yaptığımızdan belirlenmiş olun” ifadeleri kullanıldı. Streit, şirketin “katlanabilir bir zeki telefon piyasaya sürmek için en iyi zamanı atamak için piyasayı yakından izlediğini” de sözlerine ekledi. Şirket, piyasayı yakında takip edip tüm imkanlarını maksimum seviyede kullanıyor.

Haber, Samsung’un en yeni katlanabilir cihazlarının piyasaya sürmesinden birkaç hafta sonradan geldi. Samsung geçtiğimiz haftalarda Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 cihazlarını duyurdu. Güney Koreli teknoloji devinin katlanabilir cihazlarının fiyatı da epeyce yüksek diyebiliriz.

TCL, geçen sene ve yeniden bu yılın başlarında CES 2021’de birkaç katlanabilir prototipin yanı sıra “yuvarlanabilir” bir ekran tasarımı sergilemişti. Şirket, katlanabilir mahsul kategorisinden vazgeçmediğini fakat birincil katlanabilir cihazının ne zaman piyasada bulunabileceği konusunda bir vakit çerçevesi olmadığını söylüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here