Rize Valiliği, İkizdere’de Mehmet Cengiz’in önüne yattı!

0
50
Rize Valiliği, İkizdere’de Mehmet Cengiz’in önüne yattı!
Rize Valiliği, İkizdere’de Mehmet Cengiz’in önüne yattı!

Rize Valiliği, İkizdere halkının doğaya sahip çıkmak için Cengiz İnşaat’ın taş ocağı projesine karşı yaptığı eylemlere yasak getirdi.

Cengiz İnşaat’ın taş ocağı projesine karşısında çıkılmasını yasaklayan Valilik, İkizdere ilçesi sınırlarında polis ve jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamında “öbür kesimler arasında gerilim yaşanmasının önlenmesi, milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyici provokatif eylemlerin önüne geçilmesi, halk düzeni ve güvenliğinin sağlanması, koronavirüs salgınına karşısında ahali sağlığının korunması, temel adalet ve özgürlükler ile başkalarının adalet ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması, genel trafik ve gezgin güvenliğinin sağlanması, zorlama olaylarına mahal verilmemesi ve yaygınlaşmasının önlenmesi, yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçilebilmesi maksadıyla” koyduğunu ileri sürdüğü yasağı duyurdu.

Valiliğin açıklamasında “Meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık bütün alanlarda; yürüyüş, protesto eylemi, oturma eylemi, özlem grevi, stant açma, çadır kurma, açık ve kapalı yer toplantısı yapma, yüksek sesli yayın yapan araçlar ile konvoy düzenleme, imza kampanyası, konser, festival ve miting düzenleme, el ilanı, ilan ve kitapçık dağıtma, poster ve afiş asma, toplu karşılama ve uğurlama, basın açıklaması yapma vb. etkinliklerin (parti, sendika, dernek vb. sivil toplum kuruluşları kongrelerinin, basın açıklamalarının sadece parti, sendika, dernek vb. sivil toplum kuruluşu binalarının içinde sosyal mesafe kurallarına uyarlamak şartıyla düzenlenmesi hariç), yapılmasının 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. maddesi ile 2911 sayılı Görüşme ve Davet Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesine istinaden Valilik Makamının 16/05/2021 tarih ve 2835 sayılı Oluru ile 17/05/2021 günü saat 00:01’den başlayarak, 15 (onbeş) gün süreyle yasaklanmasına karar verilmiştir,” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here