Rota: ABD! Şiddetini artan bir şekilde artırıyor

0
1
Rota: ABD! Şiddetini artan bir şekilde artırıyor
Rota: ABD! Şiddetini artan bir şekilde artırıyor

Ulusal Kasırga Merkezi kadar yapılan açıklamada, Nicholas’ın, bu sabah Tekxas eyaletinin Meksika Körfezi kıyısından ABD asıl karasına ulaştığı ve hızını artırarak “kategori 1” şiddetinde bir kasırgaya dönüştüğü bildirildi.

Açıklamada, Nicholas’ın gelecek birkaç gün içinde güney bölgelerinde yaşamı korkutma eden ani sellere niçin olabileceği uyarısında bulunuldu.

Texas eyaletinin Houston bölgesine 18 santimetreye yakın yağış bırakan ve 300 binden pozitif kişinin elektriksiz kalmasına yol açan kasırganın, yarın Louisiana ve doğusunu etkisi altına alacağının varsayım edildiği belirtildi.

Saatteki hızı 112 kilometreye kadar meydana çıkan Nicholas Kasırgası nedeniyle Texsas ve Louisiana eyaleti yetkilileri, çoğu alan için “yıkım uyarısı” yaparken ABD Başkanı Joe Biden’dan takviye çağrısında bulundu.

29 Ağustos’ta 240 kilometreden artı şipşak etkilediği Louisiana eyaleti ile Mississippi ve Alabama’da milyarlarca dolar hasara niçin olan Ida Kasırgası, ülkenin kuzeydoğu eyaletleri New York ve New Jersey’de de fazla yağışlar nedeniyle su baskını baskınlarına neden olmuş, ülke genelinde 100’den pozitif can kaybı yaşanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here