Rus hacker grubu REvil karşısında etkisiz kaldılar

0
10
Rus hacker grubu REvil karşısında etkisiz kaldılar
Rus hacker grubu REvil karşısında etkisiz kaldılar

Rusya merkezli olduğu tahmin edilen ve dünyanın en etkili hacker grupları içerisinde yer alan REvil büyük korku yaratıyor. Erişime kapatılan bilgisayarları tekrardan aktif ülkü getirmek için bu hacker grubu 70 milyon dolar layık Bitcoin istek ediyor. Eğer talepleri yerine getirilmezse sistemleri açmayacaklar.

ABD yazılım şirketleri içerisinde bulunan Kaseya, bu hacker grubunun hedefleri arasında yer alıyor. Şirket müşterilerin bilgisayarlarına fidye yazılımı gönderildiğini söylüyor. Bu Nedenle sistemler erişime kapatıldı ve az kalsın 1 milyondan fazla bilgisayar ele geçirildi.

en az 40 müşterinin bu durumdan etkilendiği açıklama ediliyor. Keza saldırının domino etkisi yaratma ihtimali var. Siber emniyet şirketi Huntress Labs ise asgari 1000 civarında şirketin bu durumdan etkilendiğini söyledi. Gördüğünüz üzere ortaya fazla öbür rakamlar koyuluyor. Hacker grubu ise 1 milyon civarında bilgisayarın sistemlerini kilitlediklerini ifade ediyor.

ABD Başkanı Joe Biden bile konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Ona göre Rusya hükümeti hacker grubunun peşinde yok. Oysa konuyla ilgili çalışmalar devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here