Saliha Sera Kadıgil Sütlü kimdir? CHP’den istifa eden Sütlü TİP’e geçti

0
23
Saliha Sera Kadıgil Sütlü kimdir? CHP’den istifa eden Sütlü TİP’e geçti
Saliha Sera Kadıgil Sütlü kimdir? CHP’den istifa eden Sütlü TİP’e geçti

Genel seçimlerde CHP’den İstanbul milletvekili adayı olan Saliha Sera Kadıgil Sütlü TBMM’ye girmişti. Uzun vakit CHP İstanbul Milletvekili olarak ödev alan Sütlü partisinden istifa kararı aldı. Türkiye İşçi Partisi’ne katılan Sütlü, TİP İstanbul Milletvekili olarak görevini sürdürecek.

Saliha Sera Kadıgil Sütlü kimdir?

İstanbul – 1984, Engin Çelik, Ayşe Sevilay. Avukat; Vefa Lisesinin peşinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini, Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisans tezini, Londra Queen Mary Üniversitesindeki araştırmaları sonrasında sinema eserleri üstüne yazdı. İstanbul Üniversitesinde doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Kültür ve sanat hukuku ile akıl ve sanat eserleri üzerindeki haklar konularında uzmandır. Avukatlık stajını Ergenekon kumpası davalarında tamamladı. İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Yürütme Kurulu Üyesi olarak tayin aldı. Kültür ve sanat alanında etkinlik belirten birçok sivil toplum kuruluşunun ve sendikanın kurucu avukatlığını ve baş hukuk müşavirliklerini yürüttü. Cumhuriyet Millet Partisi Bayan Kolları Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu ve son 3 dönemdir Parti Meclisi Üyesi olarak ödev aldı.

düzeyde İngilizce haberdar olan Kadıgil Sütlü, evlidir.

İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, CHP’den istifa ederek TİP’e katıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here