Samsung, BDT endüstrisinde ivme kazanıyor

0
6
Samsung, BDT endüstrisinde ivme kazanıyor
Samsung, BDT endüstrisinde ivme kazanıyor

Yole Geliştirme raporu ( Elec yoluyla) hem Samsung’un satışlarda bir önceki yıla göre %13’lük bir artış kaydettiğini, Sony’nin ise CMOS Gösterme Sensörleri (CIS) satışlarında herhangi bir kayıp ya da kazanç görmediğini gösteriyor. Samsung, 2002’de 2018’e değin %20’den daha eksik pazar payıyla görünüm sensörleri üretmeye başladı.

Omnivision %12 pazar payı ile üçüncü sırayı aldı. Nota, Omnivision 2014 Yole Araştırma tasarımı ve CIS üretiminde Samsung’un uzmanlığı hemen ikinci büyük CMOS yapımcısı olma, satmak ve pazar payı arttı önemli ölçüde yaygınlaşmasını sağlamıştır ve düşündürmektedir değin ikinci noktaya değin hızlarda Samsung üst sırada yer alması kullandı.

giderken Sony , 2020’de 2019’a tarafından %5 kayıpla 1,01 trilyon Yen gelir açıkladı. Araştırma şirketi, kaybın Huawei’nin ABD yaptırımları sebebiyle akıllı telefon işini durdurmasından kaynaklandığını belirtiyor. Oysa Sony, yakın tarihli bir konferans görüşmesinde BDT’de dijital kamera satışlarında bir artış olduğunu doğruladı, fakat COVID-19 salgını sebebiyle zeki telefonlar için BDT satışları düşüyor.

Japon elektronik üreticisi, imal hacmini artırmayı planlıyor. Nisan ayında şirket, Nagasaki’deki yeni tesisini işletmeye başladı ve acilen Sony, akıllı telefon CMOS Görüş Sensörleri üretmek için ilave bir tesis kurmayı planlıyor. Şirket, 2025 yılına değin %60 pazar payı hedefliyor. bu vesileyle Samsung, ISOCELL Auto 4AC görünüm sensörü ile otomotiv sektörüne açılmaya hazırlanıyor.

Yole Development raporuna göre, BDT sektörü toplam pazar değerinin %72’sini yaratıcı zeki telefonlar ve alıcı ürünleri ile birlikte 20,7 milyar ABD Doları değerinde bir toplu değer bildirdi. Araştırma firmasının tahminine göre, BDT pazarının 2026 yılı sonuna kadar 31,5 milyar ABD doları değerinde olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here