Samsung Neo QLED 8K TV’ler teknolojik özellikleriyle dikkati çekiyor

0
10
Samsung Neo QLED 8K TV'ler teknolojik özellikleriyle dikkati çekiyor
Samsung Neo QLED 8K TV'ler teknolojik özellikleriyle dikkati çekiyor

Şirketten yapılan açıklamaya tarafından, Samsung Electronics, Neo QLED 8K TV’ler ile büyük ekranda üst düzey görüş ve ses kalitesi ile izleme deneyimi yaşamak isteyenlerin gereklilik duyacakları çoğu yenilikçi teknoloji sunuyor.

Sahip oldukları inovatif teknolojilerle fiyatlarının karşılığını veren bu TV’lerde kullanılan Quantum Matris Teknolojisi Pro doğruca ortam, açık fikirli bir konser ya da tiyatro salonu görüntüsüne ve hissine sahip oluyor.

TV’ler yenilikçi Quantum Ufak LED’ler doğruca de derin siyah performansını artırıp ayrıntıları ortaya çıkararak gösterme parlamasında büyük oranda azalma sağlıyor. Daha gelişmiş görsel ayrıntılar sunan Neo Quantum İşlemci 8K da gelişmiş bir suni zeka ile 8K Görünüm Yükseltme teknolojisi ile dikkati çekiyor. Bu teknoloji doğru işlemci, kaynaktan gelen görünüm kalitesi nasıl olursa olsun 8K seviyesinde daha detaylı bir çözünürlük üretebiliyor.

1 milyar hassas renk tonunu destekleyen Neo QLED, görüntülerdeki en aydınlık sahnelerin bile yüzde 100 renk hacmiyle izlenmesini sağlıyor. Siyah ve parlaklık performansı sayesinde özellikle hem parlak hem de karanlık bölgelerin bulunduğu sahnelerde, görüntüdeki bütün ayrıntılar net olarak ortaya çıkıyor.

HAREKETLERİ TAKİP EDEN DİNAMİK SES

Laf konusu TV’lerde bulunan Nesne Takip Sistemli Ses Pro (OTS Pro) teknolojisi bir uçtan bir uca izleyiciler, her sahnenin sesini o sahnenin gerçekleştiği noktadan duyabiliyor, eğer sahne yer değiştiriyorsa ses de sahneyle birlikte yer değiştiriyor. Bu Vesile Ile TV’nin merkezinden ve bütün köşelerinden gelen sesin her ayrıntısı izleyeni daha içten etkiliyor.

İzleyiciler, TV’lerini nereye ve nasıl yerleştirdiklerinden egemen olarak da bundan böyle sesin keyfini çıkarabiliyor. Örneğin, TV açıldığında oda ortamını inceleme eden özel bir teknoloji tamamen ses ayarları en iyi şekilde otomatik olarak ayarlanıyor. Eğer şamata nedeniyle TV’de söylenenleri dinlemek zorlaşırsa ekrandaki sesler artırılarak net ve kolayca duyulan söylev seslerine dönüştürülüyor. Neo QLED 8K TV’ler, bütün bu ayarları izleyicinin bir şey yapmasına gerek kalmadan otomatik olarak yapıyor.

Laf konusu TV’lerin baki tasarımı da şimdiye kadarki en ince profili sunuyor. Kenarları olmasına karşın siyah kenarları ortadan kaldıran “baki ekran”, kullanıcıların izleme deneyiminde gerçekçiliği yeni bir seviyeye taşımasının yanı sıra iç mekanlara en ince ayrıntısına kadar ince ve çağdaş bir görünüş katıyor. Kablo dağınıklılığının da önüne geçen tasarıma sahip bu TV’ler özel askı aparatı baştan sona duvara çıkıntısız bir şekilde yerleştirilebiliyor.

OFİS ORTAMI EVE TAŞINIYOR

Neo QLED, büro bilgisayarını otomatik olarak tanıyarak ofis belgelerine çabuk ve bakımlı bir şekilde erişme ve üzerlerinde egzersiz imkanı da sunuyor. Kullanıcıların TV üzerinden meslek arkadaşlarıyla birlikte Microsoft 365 belgelerinin üstünde deha çalışması olası oluyor. Dahili Google Duo doğruca de iletişim kurmak için yalnızca e-posta, mesaj ya da diğer belgelere bağlı kalmak yerine uzakta kumandadaki tuşa dokunarak derhal tüm ekiple aynı anda bir görüntülü sohbet başlatılabiliyor. Bu Nedenle kullanıcılar, ofise gitmeden bir ofis toplantısının sunduğu tüm verimlilikten faydalanabiliyor.

Laf konusu TV’ler sadece film veya dizi izlemek için değil, oyun oynamak için de bir alternatif olarak dikkati çekiyor. Daha artı izleme alanı sağlayan daha büyük ve geniş TV ekranları, oyunculara en iyi oyun deneyimini sunuyor.

Oyunların optimize edilmeye gerek duyulmadan oynanmasını sağlayan Neo QLED 8K TV’ler, hareketli sahnelerde sıra dışı bir netlik de sağlıyor.

KAYNAK: AA
Abone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here