Şantaj şebekesi bu kez Konya’da ortaya çıktı! Kocasının çıplak fotoğrafları yayılmasın diye altınlarını sattı

Şantaj şebekesi bu kez Konya’da ortaya çıktı! Kocasının çıplak fotoğrafları yayılmasın diye altınlarını sattı

ABONE OL
Ağustos 14, 2023 09:00
Şantaj şebekesi bu kez Konya’da ortaya çıktı! Kocasının çıplak fotoğrafları yayılmasın diye altınlarını sattı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Bağcılar’da yaşayan evli M. B.’yi, tuzağa düşürüp para almaya çalışan şebeke bu sefer Konya’da ortaya çıktı. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmaya nazaran fabrika çalışanı 2 çocuk babası F. Y.’nin Facebook hesabına bir arkadaşlık isteği geldi.

Mahrem fotoğraflarını gönderdi

Daveti gönderen kişinin profili ‘Şule’ isimli bir bayana ilişkin görünüyordu. F. Y. bir mühlet bu kişi ile yazıştı. Bir mühlet sonra, karşıdaki kişi F. Y.’ye birkaç çıplak bayan fotoğrafı gönderdi. Gönderilen fotoğraflarda kişinin yüzü görünmüyordu. F. Y. de tıpkı formda çıplak fotoğrafını gönderdi.

Sahte avukat devreye girdi

Şantaj şebekesi de bu etaptan sonra devreye girdi. Kendisini ‘Avukat Ercan Soylu’ diye tanıtan biri F. Y.’yi aradı. Halbuki gerçekte bu isimde bir avukat yok. Bu kişi F. Y.’ye “Yazıştığın kişi müvekkilimin kızı. Kızın yaşı 18’den küçük. Yaptığın yazışmalar ve fotoğrafların elimde” dedi. Düzmece avukat, F. Y.’ye, 12 bin 751 lira göndermesi halinde belgeyi kapatabileceğini söyledi. F. Y., denileni yaptı ve 16 Mayıs’ta parayı gönderdi.

Şebeke üyesinin, fabrika çalışanı F. Y.’ye gönderdiği şantaj iletileri evraka girdi.

Ailenin bilgileri şebekenin elinde

Ancak kısa müddet sonra düzmece avukat bir kere daha aradı ve “Bu para yetmez. Yoksa çıplak fotoğrafların eşine ve ailene gider” dedi. Çaresiz kalan F. Y., 19 Mayıs’ta 10 bin lira daha gönderdi. Şebeke tekrar para talebinde bulundu ve F. Y.’ye “Eşine ulaşacağız” dedi. Şebeke, F. Y.’nin eşi ve yakınlarına ilişkin cep telefonu numaraları ile vatandaşlık numaralarını da kendisi ile paylaştı.

Çalıştığı fabrikaya da asacağız

F. Y. durumu eşi ile paylaştı. Şok geçiren bayan, şebekeden gelen aramayla, içine düşülen sorunun büyüklüğünü fark edebildi. Arayan kişi iki çocuk annesine “Kocan, küçük çocukla yazışmış. Çıplak fotoğraflarını da atmış. Tüm fotoğraflar elimizde. Bunları sana ve ailene göndereceğiz. Fotoğrafları ayrıyeten yaşadığınız etrafa ve eşinin çalıştığı işyerinde de asacağız” dedi.

Son deva altınlarını bozdu

Evliliğinin tehlikeye girebileceğini gören genç bayan birinci olarak etrafından borç para aldı ve şebeke gönderdi. Genç bayanın hesabında şebeke üyelerinin hesabına evvel 12 bin 560 TL daha sonra 15 bin TL gönderildi. Lakin şebeke para istemeye devam etti. Genç bayan son deva altınlarını bozdu ve 100 bin lirayı Baran A.’nın hesabına gönderdi. Böylelikle, şebeke, bir haftada toplam 150 bin TL almış oldu.

Fabrika emekçisi F. Y. ismine savcılığa yapılan müracaatta kuşkulu listesinde Metehan K., Baran A. ile Yusuf Y.’nin ismi yer aldı. F. Y.’nin avukat ise “Büyük bir şantaj şebekesi ile karşı karşıyayız” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.