Sedat Peker’in kardeşi yurt dışı yasağıyla özgür bırakıldı

0
53
Sedat Peker'in kardeşi yurt dışı yasağıyla özgür bırakıldı
Sedat Peker'in kardeşi yurt dışı yasağıyla özgür bırakıldı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde, ruhsatsız tabanca bulundurmak suçundan gözaltına alınan Sedat Peker’in kardeşi Atilla Peker ve yan Yunus Olcay, çıkarıldığı mahkemece yurt dışına çıkış yasağı ve adli denetleme şartıyla bağımsızlık bırakıldı.

Atilla Peker, içerisinde olduğu otomobil, pazar günü yol kontrolünde durdurularak gözaltına alınmıştı. Otomobilde yapılan aramada 1 ruhsatsız tabanca ile 2 şarjör mermi ele geçirildiği belirtildi. Gözaltına Atilla Peker ve yanındaki Yunus Olcay’a sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmekten 3 bin 150’şer lira ceza uygulandı.

Emniyetteki işlemlerinin arkasından sevk edildikleri adliyede mahkemeye çıkarılan Atilla Peker ve Yunus Olcay, yurt dışı çıkış yasağı ve adli yoklama şartı ile özgür bırakıldı.

KUTLU ADALI CİNAYETİ SORULDU MU?

Atilla Peker’in emniyetteki sorgusunda, ağabeyi Sedat Peker’in gazeteci-yazan Kutlu Adalı’nın ölümüne ilişkin yaptığı açıklamalarla ilgili bilgisine başvurulduğu öne sürülürken, Sedat Peker ise “Kardeşim Atilla Peker adli denetim şartıyla hür bırakılmıştır. Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili açıklama yapmak istedikleri kayda geçirilmemiştir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here