Şehit Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül oğlunun şehadetinin 4.yılında acısını anlattı

0
15
Şehit Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül oğlunun şehadetinin 4.yılında acısını anlattı
Şehit Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül oğlunun şehadetinin 4.yılında acısını anlattı

İlçenin Çamlıdüz Yaylası’nda bulunan anne Ayşe Bülbül, Eren’i 4 yıldır her gün andığını söyledi. Eren’in çalışmayı seven, tez canlı, ailesini düşünen bir çocuk olduğunu gösteren anne Bülbül, “Eren fazla hareketli bir çocuktu. Bu yaylada onu bir saat evde bulamazdınız. Eren’le en son bu evden gittik, daha sonra yavrum buraya dönüp gelmedi.” dedi. Ayşe Bülbül, Eren’in bir gün manâsız kalsa “ekmeğimiz değil, ne yiyeceğiz” diye düşündüğünü anlatarak, “4 yıl yok, 1400 sene geçse de yavrumun, Eren’imin acısı bitmez. Ben bu acıyı bitiremem fakat sonuçta yapacak, diyecek hiçbir şey değil. Vatan sağ olsun.” diye konuştu.

Abdülkadir Ömür, TRT’nin İyi Ki Varsın Eren filminde rol aldıAbdülkadir Ömür, TRT’nin İyi Ancak Varsın Eren filminde rol aldı

Yavrumun isminin geçmediği yer değil

Bülbül, oğlunun ölüm haberini aldığı günü ve yaşadığı duyguları, şu sözlerle dile getirdi: “Trabzon’daki fakülte hastanesine gittim. Çocukların hastane kapısındaki bağrışmalarını gördüm, taksinin içinde, yavrumun şehit edildiğini anladım. Kaymakam bey, belediye başkanımız, doktorlar bana dürüst geldiler, bana bir şekilde diyecekler, ‘bana hiç kimse bir şey demesin, benim yavrum şehit edildi, siz söylemeden ben söyleyeyim’ dedim. Benim yavrumun anılmadığı, isminin geçmediği yer yok. Türkiye’nin değil, dünyanın dört bir yerinden yavrumun çok sayıda ziyaretçisi oluyor. Ben onlarla kibir duyuyorum. Yıllar geçti, dördüncü yılı oldu, aynı bugünkü gibi. Allah düşman başına evlat acısını vermesin. Evlat acısını süre geçtikçe daha iyi anlıyorsunuz.”

Benim Eren’imdi, tüm Türkiye’nin Eren’i oldu

Anne Bülbül, oğlunu defnettikten sonra yaşadıklarını söyle anlattı: “Eren’in kabri başında gelen dışarı giden konuşuyor. Ben yavrumun şehit edildiğine inanamıyorum. Yavrumu kıskanıyorum. Bu çocuk benim, ben bu çocuğu ne zorluklarla büyüttüm, ne şekilde baktım, ne kıtlıklarda büyütmüşüm, benim yavrumu bu ahali niye konuşuyor? Daha Sonra emrindeki insan her şeyi içine sığdırıyor, her şeyi üstlenmek zorunda oluyor. Benim Eren’imdi, bütün Türkiye’nin Eren’i oldu. Benim yavrumu ve bizleri unutmayan herkesten Allah razı olsun. Yavrum, bütün Türkiye’nin evladı oldu.”

Yavrumun canını ortaya koyarak yaptığı fedakarlık unutulmayacak

Anne Bülbül, Eren’in ismini anneannesinin koyduğunu anımsatarak, “Eren’i dördüncü yılı oldu halen bekliyorum, halen kapıları kilitlemiyorum. Çocuklar, akşamları kapıyı arkadan kilitlediklerinde benim zoruma gidiyor. ‘Benim yavrum çıkıp gelecek’ diye bekliyorum ama dört yıl oldu. Aynı acı, aynı duygu, benzer o şehit edildiği günkü içimdeki o burukluklar, o acılar aynen benim içimde tekrar devam ediyor ama yapacak bir şey değil, ‘vatan sağ olsun’ diyeceğiz.” diye konuştu.

Eren Operasyonlarını peşine düşüp takip ediyor

İçişleri Bakanlığı tarafından bu yıl başlatılan “Eren Operasyonları”nı haberlerden peşine düşüp takip ettiğini dile getiren Bülbül, “Çok kibir verici bir şey.” dedi. Bülbül, “Ne istediler benim yavrumdan? Gecekondumuza girdiler, o gecekonduda artan yavrudan ne istediler?” diyerek gözyaşı döktü. Ayşe Bülbül, “Kesişme; İyi ancak Varsın Eren” adlı sinema filminin çekimlerinin de devam ettiğini söyledi.
Filmde kendisinin veya çocuklarının oynamadığını, anlattıkları bilgilerin filmde yer alacağını, canlandırılacağını vurgulayan Bülbül, “Hoş bir duygu. Yavrumun canını ortaya koyarak yaptığı fedakarlık unutulmayacak. Eren, benim evladım yok de başkasının evladı da olsaydı ben benzer duyguyu, aynı acıyı başkasının evladında da yaşardım.” dedi.

Eren’in bizlerin hayatı canlanacak

Bülbül, yavrusunun anlatılacağı filmi izleyeceğini belirterek, şunları kaydetti:
“Eren’in, bizlerin hayatı canlanacak. Bizim hayatımız fazla çileyle geçti, o çileleri bir daha tekrar izlemek beni birazcık üzecek. Eren’in doğumundan 15 yaşına değin çektiği çileler, yokluklar anlatılacak. Eren’i oynayacak çocuklar yavruma benziyorlar. Yavrumu bulmuş getirmişler gibi ama kendi yavrun gibi hissetmiyorsun.”

Eren yanımda olduğu süre azıcık daha kendimi enerjik hissediyorum

Eren’in adını, şehit edilmesinden sonradan doğan torununa verdiklerini aktaran Bülbül, “Eren yanımda olduğu vakit birazcık daha kendimi dinç hissediyorum. Bunlara kesin etmeden Eren’in ensesini kokluyorum, benim yavrum ter kokardı fakat bu benim yavrum gibi kokmuyor. 14 tane daha torunum var benim. En fazla sevdiğim bu yani Eren. Benim yavrumun yerini tutmaz ama yine de onunla zaman geçiriyoruz, onunla teselli oluyoruz.” diye konuştu. Eren’in ablası Yeter Bülbül Fındık ise “Eren’in şehit olmasından gurur duyuyoruz. Türkiye’nin gururu, diyecek sözcük bulamıyorum. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.” ifadesini kullandı. Fındık, 3 yaşındaki oğlunun dayısı Eren’e benzediğini dile getirerek, “Bu da ufak Eren’imiz. Aynı onun gibi yemek yemek yemesi, onun gibi yerinde duramayan uygun duramıyor. Evlat bambaşka, kardeş öbür, acısı da daha bir bambaşka. Biraz kızıp bağırsam, annem hemencecik aleyhinde çıkıyor.” dedi.

KAYNAK: AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here