Şifresi unutulan eski Instagram hesabı nasıl kapatılır?

0
31
Şifresi unutulan eski Instagram hesabı nasıl kapatılır?
Şifresi unutulan eski Instagram hesabı nasıl kapatılır?

Şifresini unutan ve hesabına erişim sağlayamayan kişilerin Instagram hesabının nasıl kapatılacağına dair bilgiler merak ediliyor. Son zamanların en popüler sosyal ağ ağlarından biri olan Instagram üstünde kullanıcıların en sık yaşadığı sorunlardan biri de hesabın şifresini unutmaktır. Unutulan instagram şifresi ile hesap kapatmak biraz uğraştırıcı bir işlemdir. Üç seçenek ile yapılabilmektedir. İlk olarak uygulama ya da web üzerinden “giriş yapmak için destek al” seçeneğine tıklayarak yeni parola oluşturup daha sonra hesap kapatma işlemini yapmaktır. Bir öteki usul ise instagram hesabınızı kaybettiğinize dair bilgilendirme yapmaktır. İşte adım adım ayrıntı..

ŞİFRESİ UNUTULAN ESKİ INSTAGRAM HESABI NASIL KAPATILIR?

Yeni bir hesap açarak ya da Instagram Destek Merkezi yolu ile yapılmaktadır. Açılan yeni hesaptan şifresini unutmuş olduğunuz hesabınızı eski hesabınız olduğunu belirterek şikâyet ederek hesap kapatma sağlanabilmektedir. ya da Instagram Destek Merkezi yolu ile taklit hesabı şikâyet et başlığı aşağıda şikâyet oluşturup hesap kapatma sağlanabilmektedir. Fakat bu hemencecik sonuç alacağınız bir çözüm değildir. Instagram gerekli değerlendirmeler yaptıktan sonra hesabınızın kapanıp kapanmamasına karar vermektedir. Şahsın kendisi üzerinden yapılmış şikayetler başlıca kabul edilmektedir. Sadece biraz vakit almaktadır. Yeni açılan hesabın muhakkak bir zaman kullanımından daha sonra yapılan şikayetler, şifresi unutulan hesabın kapanmasında daha çabuk sonuç vermektedir.

60bf634bd265a226442ca8e9ŞİFRESİ UNUTULAN İNSTAGRAM HESABINA GİRİŞ GERÇEKLEŞTIRMEK

Şifresi unutulan Instagram hesabına giriş yerine getirmek çok basittir. Mobil başvuru formu ya da bilgisayar ile Instagrama girilerek, “antre yerine getirmek için takviye al” kısmına tıklayarak yeni şifre oluşturulmaktadır. E-posta adresine gönderilen şifre onarım linki ile mevcut Instagram hesabının şifresi onarılmış olmaktadır.

INSTAGRAM ŞİFRESİ UNUTULUNCA NE YAPILMALI?

Bu durumda öyle çok kullanıcı paniğe kapılıp ne yapacağını bilememektedir. Bu durumda başlıca çözüm yöntemleri SMS ile yenileme, sıfırlama maili gönderme ya da şifresi unutulmuş hesabı kapatma oluyor. İnstagram şifrenizi unutmanız durumunda yapabileceğiniz bazı işlemler;

MAİL İLE ŞİFRE SIFIRLAMAK

Bu işlem için https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Arkasında gelen sayfaya kullanıcı adınızı ya da mail adresinizi yazarak devam edebilirsiniz.

INSTAGRAM ŞİFREMİ UNUTTUM E POSTA MAİL İLE ŞİFRE SIFIRLAMA

Bu işlemin gerisinde mail adresinizi yoklama etmeniz gerekmektedir. Instagram şifrenizi unuttuğunuz hakkında bir posta gelecek olup şifre sıfırlama linki yer almaktadır. O linke tıkladığınız lahza sizi yeni şifre oluşturma ekranına yönlendirecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here