Sivas’ta bir aile oğullarının sünnet düğününde çam fidesi dağıtarak takdir topladı

0
9
Sivas'ta bir aile oğullarının sünnet düğününde çam fidesi dağıtarak takdir topladı
Sivas'ta bir aile oğullarının sünnet düğününde çam fidesi dağıtarak takdir topladı

Ülkemizin çeşitli bölgelerinde meydana çıkan orman yangınları sonucu binlerce ağaç yok oldu. Kimi vatandaşlar ağaçlandırma çalışmaları için kampanyalar başlatırken kimileri de öbür fikirler üretmeye devam ediyor. Sivas’ta da ülkede baş gösteren orman yangınları sonrası ağaçlandırmanın önemine değinmek için öbür bir projeye imza atıldı. Mehtap Abak ve Ömer Faruk Abak çifti oğulları Ömür Musab Abak’ın sünnet düğününde misafirlere çam fidesi dağıttı. Şeker, magnet gibi dağıtılmış hediyeler yerine 200 adet fidenin dağıtılması misafirlerce de epeyce alkış ve takdir topladı. Çift, toprağa yardımsever bir şey yaymak istediklerini söyleyerek,  “doğamızı ağaçlarımızı koruyalım’’ dedi. 

9 yıl açıktan okudu, eczacılık fakültesini kazandı!9 yıl açıktan okudu, eczacılık fakültesini kazandı!

200 ÇAM FİDESİ DAĞITILDI 

Ömür Musab Abak’ın annesi Mehtap Abak, “Bildiğiniz gibi sünnet düğününde misafirlere hediyelik ürünler ibraz ediliyor.  Lakin biz bunları geveze masrafın dışından toprağa fayda bir şey olsun istedik. Geçtiğimiz günlerde de orman yangınları olduğundan nedeniyle gelen misafirlerimize çam fidesi armağan etmeyi düşündük. Lüzum bir pileksi lüzum bir magnet yerine biz çam fidesi vermeyi yerinde gördük. 200 adet çam fidesi hediyemiz var. Misafirlerimiz bu durum karşı fazla şaşırdılar. Çünkü düğünlerde genel olarak magnet resim gibi şeyler dağıtıldığından dolayı ahali tarafından da çok büyük alkış topladık’’ dedi. 


 
DOĞAYI, AĞAÇLARIMIZI KORUYALIM 

Ömür Musab Abak’ın babası Ömer Faruk Abak ise, ”Sünnet düğünümüz var. Hediyelik yaymak amacıyla yaptığımız şeyler yerine biz çam fidesi dağıtmayı uygun gördük. Ülkemizdeki orman yangınlarından ve son zamanlarda yaşanan doğal felaketlerden ötürü biz böyle bir şey düşündük. Herkese de nasihat ediyoruz. Doğamızı ağaçlarımızı koruyalım”  ifadelerini kullandı.  Düğüne gelen misafirlerden Abdullah Söyler, “Ülkemizin geçmiş olduğu bu baskı süreçte orman yangınlarında eniştemizin ve baldızımızın böyle aklıselim bir davranış göstermesi aslında hoş oldu. Bu ince davranışlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

KAYNAK: İHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here