Skandalda yeni gelişme! CHP’li belediye: ilgimiz değil! ÇYDD: Birlikte düzenledik

0
8
Skandalda yeni gelişme! CHP'li belediye: ilgimiz değil! ÇYDD: Birlikte düzenledik
Skandalda yeni gelişme! CHP'li belediye: ilgimiz değil! ÇYDD: Birlikte düzenledik

Balıkesir’in Edremit ilçesinde yapılan törende, üzeri siyah örtüyle kapatılan bir genç kızın zincirle bağlanması ve ardındaki zinciri çözüp örtüyü açmasıyla tamamlanan skandala tepkiler çığ gibi büyüyor.

KİM YALAN SÖYLÜYOR? EDREMİT BELEDİYESİ Mİ, ÇYDD Mİ?

Balıkesir’in CHP’li Edremit Belediyesi, kurtuluş törenlerinde yaşanan zincir skandalının ardından basın açıklaması yaptı.

İLİŞKİSİNİN OLMADIĞINI İDDİA ETTİ FAKAT…

Yapılan açıklamada, gösteriyi icra eden ekibin belediyeyle herhangi bir ilişkisi olmadığı iddia edildi. CHP’li Edremit Belediyesi’ni keza devlete ait sosyal ağ paylaşımları ayrıca de ÇYDD’nin basın açıklaması yalanladı.

EDREMİT BELEDİYESİ: BELEDİYEMİZLE HERHANGİ BİR İLGİSİ YOK

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “9 Eylül Edremit’in Kurtuluş Günü çerçevesinde düzenlenen etkinliklerde, programda yer almamasına karşın Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından sahnelenen eğlence tepkilere sebep olmuştur. Gösteriyi icra eden ekibin belediyemizle herhangi bir ilişkisi bulunmamaktır” denildi.

Türk kadınını tutsaklık altında gösterecek bir mizansenin kabul edilemeyeceğinin altının çizildiği açıklamada, “Belediyemizin, Türk kadınını tutsaklık aşağı gösterecek bir mizansenin içerisinde yer alacağını göz önünde bulundurmak dahi çok büyük bir saygısızlıktır. Kaldı fakat söz konusu oyunda, Türk kadınına biçilmek istenen tutsaklık zincirinin kırıldığı ifade edilmektir. Aksi bir mesaj verilmiş olsaydı, tepkimizi o esnada gösterir, icabında gösterinin devam etmemesini sağlardık” denildi.

ÇYDD’DEN AÇIKLAMA: BELEDİYEYLE BİRLİKLTE DÜZENLEDİĞİMİZ…

ÇYDD’den yapılan açıklamada, ”Kutlama törenini Edremit Belediyesiyle birlikte düzenledik’‘ ifadeleri dikakt çekti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here