Son dakika: 3 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı! Bakan Koca’dan yüz yüze eğitim mesajı

0
10
Son dakika: 3 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı! Bakan Koca'dan yüz yüze eğitim mesajı
Son dakika: 3 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı! Bakan Koca'dan yüz yüze eğitim mesajı

Türkiye’de gün gün koronavirüs vaka ve vefat tablosu! Ne dek fark etti?

GALERİNİN DEVAMI<p>Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesi hız kesmeden kararlılıkla devam ediyor.<br />
<br />
Ülkemizde görülen koronavirüsü kapsamında vaka sayıları günlük olarak açıklanıyor. Sağlık Bakanlığı corona virüs canlı verileri kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor. Zaman ilerledikçe tablolardaki büyük değişim dikkat çekiyor.<br />
<br />
<span style= İŞTE GÜN GÜN KORONAVİRÜS TABLOSU

”/>

Türkiye’de son 24 saatte 304 bin 530 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 850 kişinin testi artı çıktı, 276 kişi hayatını kaybetti.

Günün tablosuna ilişkin Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca, ”PAZARTESİ okullar açılıyor. Yüz yüze ve aralıksız sürecek bir eğitim yılı için kararlıyız. Derhal bizlerle birlikte çocuklarımızın, gençlerimizin de gözü bu tabloda: 22.867 yeni olgu, 276 can kaybı! Hemen Şimdi aşı olmamışsanız, dışarıda maskesizseniz haklı bir takım soruları var.” ifadelerini kullandı.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte 276 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 22 bin 857 de yeni vaka olduğunu açıkladı.

Sıhhat Bakanlığı kadar Türkiye’nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 3 Eylül’de açıklanan 24 saatlik verilere göre 22 bin 857 olgu saptama edilirken, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 276 oldu. Bir günde toplam 304 bin 530 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 14 bin 527 olarak kaydedildi.

Afiyet Bakanlığı kadar açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. en düşük 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere tarafından Türkiye’de 1. doz aşılama ortalama yüzde 79,26 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 61,18 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplam 96 milyon 378 bin 383’e yükseldi.

Aşılamada ilk sırada Muğla, son sırada Şanlıurfa var

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna kadar yüzde 94,2 ile Türkiye’de en fazla aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla’yı Edirne, Çanakkale, Kırklareli, Balıkesir, Tekirdağ, Amasya, Kültürlü, Yalova ve Antalya peşine düşüp takip etti. Tabloya göre yüzde 59,9 ile Türkiye’de en düşük aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Gümüşhane, Diyarbakır, Mardin, Muş, Bingöl, Batman, Bitlis, Bayburt ve Siirt peşine düşüp takip etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here