Son dakika: AK Parti’den çarpıcı muhalefet raporu! Oyun bozuldu, plan deşifre oldu

0
8
Son dakika: AK Parti'den çarpıcı muhalefet raporu! Oyun bozuldu, plan deşifre oldu
Son dakika: AK Parti'den çarpıcı muhalefet raporu! Oyun bozuldu, plan deşifre oldu

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın kendisinden yardım isteyen tesettürlü bir kadına yönelik ahlaksız tutumuyla bitmiş başlayan postmodern tesettür karşıtlığı ve İyi Parti Genel Başkanı Akşener’in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Fatih Sultan Mehmet’le benzeyen tutan çirkin benzetmesi paralelinde muhalefetin ayrıştırıcı dilini masaya yatıran AK Parti gündem analizi raporunda şu değerlendirmelere yer verdi.

ÇİRKİN BENZETME VE MUHALEFETİN AYRIŞTIRICI DİLİ

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Galibiyet Bayramı kutlamalarında CHP’li İBB Başkanı İmamoğlu’nun Fatih Sultan Mehmet gibi İstanbul’u Bizans’tan aldığını söylemiş, AK Parti seçmenine ve AK Parti’ye karşın “Bizans”, “haçlı” gibi benzetmelerde bulunmuştur. 30 Ağustos Zafer Bayramı milletimizin birlik ve birliktelik ruhunu, vatan toprağına yapılan işgal saldırısına karşı milletimizin kenetlenerek kazandığı bir zaferi temsilcilik etmektedir.

Millet olmanın böylesine manâ kazandığı bir günde dahi siyasi çıkarları gözetmek adına AK Parti’yi ve AK Parti seçmenini Bizans’a benimsenmek, siyasi bir gafın ötesinde bilinçaltında yatan nefretin göstergesi olmuştur. Daha önce de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Eski İsrail Başbakan’ı Netanyahu’ya benzeterek halkın büyük tepkisine neden olan Meral Akşener, bu açıklamasıyla temel toplumsal değerleri gözetmekten uzaktan bir siyasi anlayışa ve karaktere sahip olduğunu ortaya koymuştur.

AYRIMCI SÖYLEMLERİ BİZZAT KENDİLERİ KULLANIYOR

Gün aşırı üretilen yalan ve kötüleme içerikler ile bu gibi ahlâk dışı talimatlar, sürekli olarak AK Parti hükümetinin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi dilinin ayrıştırıcı olduğuna karşın iftiralarda yer alan muhalefetin, ayrıştırıcı söylemleri esas olarak kanımca kendisinin kullandığını bir defa daha kanıt etmiştir.

MUHALEFETİN POSTMODERN TESETTÜR KARŞITLIĞI

AK Parti iktidarı döneminde kaldırılan başörtüsü/tesettür yasaklarının son derece devir dışı, ilkel, faşist bir dilekçe olduğu gerçeği, günümüzde toplumun çoğunluğu tarafından kabul görmektedir.

Eski Türkiye’nin vesayet destekçisi, şimdilerin ise “özgürlükçü” partileri olduğu iddiasındaki muhalefet partileri, bu gerçeği topluma yakınlaşabilmek adına zaruri olarak kabullenmek zorunda kalmışlardır. Fakat zaman zaman yaşanan bir takım olaylar, muhalefetin, bilhassa de CHP’nin arkaik zihniyetini ele verir niteliktedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılımıyla düzenlenen Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Bayrak Ödev Teslim Töreni’nde, Kara Harp Okulu tarihinin birincil başörtülü subayı olan Teğmen Müberra Öztürk de mezunlar arasındaki yerini almıştır. Eski Türkiye’de kendi çocuklarının ant ya da mezuniyet törenleri için kışlaya girmesi engellenen başörtülü anneler, bundan böyle kendi kızlarının başörtülü olarak subay olabilmesine tanıklık edebilmektedir.

Yaşanan bu gelişmeye karşısında özellikle sosyal ağ üzerinden gösterilen birtakım tepkiler, karşı taraf cenahtaki postmodern karşıtlığı yeniden göz önüne serir niteliktedir. Bir Takım paylaşımlarda açıktan sergilenen başörtüsü karşıtı radikal söylemler, birçok paylaşımda ise yerini “o kıyafetle asker olması içten değil” gibi söylemlere bırakmıştır.

KAYNAK: SABAH

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here