Son dakika… Ankara’da işlem: 143 kesin olmayan hakkında gözaltı kararı

0
10
Son dakika... Ankara'da işlem: 143 kesin olmayan hakkında gözaltı kararı
Son dakika... Ankara'da işlem: 143 kesin olmayan hakkında gözaltı kararı

Başsavcılıktan yapılan açıklamaya kadar, MİT ve Güvenlik Genel Müdürlüğünün FETÖ mensuplarının deşifresine karşın çalışmaları sonucunda örgütün Jandarma Genel Komutanlığı “mahrem imamları” oldukları tespit edilen 61’i eski ulus görevlisi 102 şüpheli hakkında işlem başlatıldı.

Iddiaya Göre üstteki seviye örgüt mensuplarıyla fazla sayıda irtibat kurduğu tespit edilen, örgüt mensubu olduklarına dair açıklama ve tanı tutanağı bulunan, örgütsel kodlamalar ile FETÖ’ye yüksek derecede yan oldukları belli ki, örgütün emniyet mahrem yapılanmasında yer aldıkları belirlenen, tamamı daha önce rütbeleri sökülen 8’i birinci sınıf, 1’i ikinci sınıf güvenlik müdürü edinmek üzere şüphelinin gözaltına alınması için işlem yapıldı.

Ayrıca yakalanmamak nedeniyle örgütün talimatı doğrultusunda “gaybubet evi” olarak adlandırılan hücreli evlerinde kaldıkları tespit edilen 16’sı ByLock kullanıcısı 26 güvenilmez hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara merkezli 43 ilde eş zamanlı operasyonlarda hakkında nezaret kararı verilen 143 şüphelinin yakalanması için Ankara İl Emniyet Müdürlüğü TEM, Organize ve Finansal Şubesi ekiplerince işlem başlatıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here