Son dakika! Çataklı’dan Özdağ’a “tabanca ruhsatı” yanıtı: Şimdi doktorunuza başvurun!

0
1
Son dakika! Çataklı'dan Özdağ'a
Son dakika! Çataklı'dan Özdağ'a "tabanca ruhsatı" yanıtı: Şimdi doktorunuza başvurun!

Son dakika haberi: Başarı Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, dün akşam katıldığı bir televizyon programında silah ruhsatı başvurusunda bulunduğunu ancak verilmediğini iddia etti. 

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Özdağ’ın iddiası sonrası sosyal medyadan açıklama yaptı. “En iyi ihtimalle hafıza kaybı sorunu yaşıyor olabilir, biz hatırlatalım” ifadesini kullanan Çataklı şu açıklamayı yaptı: 

SÜRESİZ SİLAH RUHSATLARI HALEN GEÇERLİ

Yusufeli Asl. Cez. Mah. 2012/57 Esas ve 2013/5 sayılı Kararı ile devlete ait belgenin düzenlemesinde yalan beyanda bulunmak suçundan nedeniyle adli para cezasına çarptırılmış, cezası 15.01.2013 tarihinde kesinleşmiş olmasına karşın bu 2 silah ruhsatı belirsiz düzenlendiği için iptal edilmemiştir ve halen geçerlidir.

Ayrıca; 2019 yılında 6136 sayılı Kanununda memnu hakların iadesi alanlara silah ruhsatı verilmesi imkanı tanıyan düzenleme sonrası başvurusu üstüne 30.12.2020 ve 27.07.2021 tarihlerinde 2 bambaşka silaha daha ruhsat düzenlenmiştir.

4 AYRI SİLAH RUHSATI BULUNUYOR

Sonuç: Ümit Özdağ’ın adına düzenlenmiş 4 ayrı tabanca ruhsatı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yakın polis korumasıyla korunmaktadır.

“ACİLEN DOKTORA BAŞVUR”

Kendisine tavsiyemiz: Şimdi doktoruna başvurmasıdır!

“BU KİŞİYİ CİDDİYE ALMAYIN”

Basın mensupları ve takipçilerine önerimiz ise bu kişiyi ciddiye almamalarıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here