SON DAKİKA: Erdoğan vekillerle ne konuştu?

0
13
SON DAKİKA: Erdoğan vekillerle ne konuştu?
SON DAKİKA: Erdoğan vekillerle ne konuştu?

Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları;

Vekillerimiz illerindeki konuları gündeme getirdikleri gibi yaptıkları temaslarda vatandaşların taleplerini, hükümetimizden beklentilerini paylaştılar. Bunlar anekdot alınıyor. Hazırladıkları raporları keza genel sekreterimize ayrıca de Cumhurbaşkanımızın yanındaki arkadaşlara tevdi ettiler.

Cumhurbaşkanımız hem yurt içi ayrıca de yurt dışındaki gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Bu toplantıyla birlikte bu tur sona erdi, Ekim-Kasım ayında yeni bir tur başlayacak.

15 Temmuz şehitlerimizin aziz hatıralarıyla milletimizin direnişiyle, milletimizin darbe girişimini bertaraf ettiği ulusal bir gün. 15 Temmuz yeniden Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla tekrar anılacak.

20 Temmuz törenleri bu sene natürel her zaman Cumhurbaşkanımız bu törenlere katılmaya çalışıyor, bu yıl özel bir anlamı olacak. KKTC’ye aleyhinde saldırganlıkların arttığı bir dönemde Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde Kıbrıs Türk davasına sahip çıktığını bu sene daha anlamlı bir şekilde gösterecek. AK Parti MYK’sı ve biz de büyük bir katılımla o gün hepimiz orada olacağız.

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER’İN SÖZLERİNE TEPKİ

Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanına sömürge valisi diye açıklama göstermek yakışıksızdır. Milletin oylarıyla seçilmiştir. Türk ordularının başkomutanıdır.

Sömürge valisi demek milli iradeye aleyhinde saygısız bir ifadedir. Siyasetin gerilimli olduğu anlar vardır. Bir mesele vardır ancak o da şudur, biz nerede duracağımızı, eleştiri ile hakaret arasındaki sınırın geçilip geçilmediğini siyasetçi belirleyemezse siyasetçi kendi durduğu meşruiyet alanını zehirlemeye başlar.

Sömürge valisi demek yasal ve ahlaki değildir. Cumhurbaşkanlığı makamının devlet ve halk hayatımızda özel bir yeri vardır. Herkesin bu konularda dikkatli olması gerekir. Muhalefet yapılacaktır fakat bunun sınırları devretmek kimseye yakışık almaz bir yaklaşımdır.

ELMALI DAVASI

Hepimizi fazla üzen olaylar bunlar. Vicdani hassasiyetlerin yüksek olması takdire şayan. Elmalı davasına sahip meydana çıkan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Davayı yakından peşine düşüp takip ediyoruz. Biz dosyada ne olduğunu bilemeyiz. Biz hassasiyeti ortaya koyarız sürecin yürütülmesi yargının işi. HSK soruşturma açmıştır. Hepsini yakın bir hassasiyetle takip ediyoruz. Adaletin tecelli edeceğine inanıyoruz. Dosya ile ilgili kendimiz hüküm veremiyoruz.

HAYVAN HAKLARI YASASI

2 hafta önce MYK sonrası söylemiştim. Cumhurbaşkanımız ilk önce ele alınarak çıkmasını söylemişlerdi. Bu konuda can acıtan, işkenceden tutun insan vicdanının kabul etmeyeceği muameleleri görüyoruz. İnsanlıktan çıkmış, hayvanların diri diri gömülmesi şeklinde, bunu yapan nasıl bir mahluktur ki. Toplumsal bilinç iyi bir noktada. Son bir üzerinden geçilmesi gerekiyor demiştim. O buluşma da yapıldı.

Pazartesi günü yapılan MYK’da da bu konunun ilk önce ele alınması gerektiğini söyledi. Takdir ulu Meclisindir. Bu kanunla birlikte öyle çok düzenlemeyle ilgili konu, sıkıntı ortadan kalkmış olacak. Kanun teklifinin kanunlaşırsa verdiği bir mesaj var. Bu hayatta insan bencilce bir hayat sürmüyor. Var oluşun tamamımın korunması insan onuruna en yerinde yaklaşımdır. Hayvan dostlarımızın can olduğunu açıklama ederek en üst başlıkta bunun sahiden kendi varoluşumuzu anlamlandırmak açısından enerjik bir mesaj olarak kayda geçeceğini düşünüyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here