Son dakika haberi: 8 ile sağanak yağış uyarısı!

0
12
Son dakika haberi: 8 ile sağanak yağış uyarısı!
Son dakika haberi: 8 ile sağanak yağış uyarısı!

Son dakika haberi: Meteoroloji Genel Müdürlüğü kadar yapılan son değerlendirmelere kadar, ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Kırklareli, İstanbul Avrupa Yakası’nın kuzey ve batısı, Afyonkarahisar, Antalya’nın iç kesimleri, Muğla’nın kuzeyi, Osmaniye, Adana’nın kuzeyi,Hatay’ın batısı, Artvin, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı, diğer yerlerin eksik bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

7 Eylül 2021 (Salı)
Kaslı Rüzgar ve Fırtınaya Dikkat!
Hava Sıcaklığı: Kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2-6 derece aşağıda, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği varsayım ediliyor. pic.twitter.com/ZF2f72XK0r

— Meteoroloji (MGM) (@meteoroloji_twi) September 7, 2021

Hava sıcaklıklarının kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2-6 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın çoğunlukla kuzeyli yönlerden, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da batı ve güneybatılı yönlerden hafif, nadiren orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden kaslı, yer yer fırtına (40-80 km/sa) biçiminde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kasırga (40-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşısında dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 24°C
Parçalı zamanla batısı fazla bulutlu, Avrupa Yakası’nın kuzey ve batısı sağanak yağışlı

ANKARA °C, 24°C
Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 33°C
Eksik bulutlu ve açık

ANTALYA °C, 30°C
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yerel sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 22°C
Parçalı bulutlu

TRABZON °C, 24°C
Parçalı ve fazla bulutlu, gidip gelen sağanak yağışlı

ERZURUM °C, 24°C
Parçalı bulutlu, zamanla fazla bulutlu ve sağanak yağışlı

DİYARBAKIR °C, 36°C
Eksik bulutlu ve açık

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here