Son dakika haberi: Hava sıcaklıkları 10 derece birden düşecek

0
12
Son dakika haberi: Hava sıcaklıkları 10 derece birden düşecek
Son dakika haberi: Hava sıcaklıkları 10 derece birden düşecek

Son dakika haberi: Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklığının ülke genelinde 5 ila 10 derece arasında düşeceğini duyurdu. öte taraftan, Karadeniz ve Ege bölgelerine sağanak yağış uyarısı yapıldı. 

Hava Sıcaklığı:  Ülkemiz genelinde hissedilir derecede (5 ila 10 derece) azalacağı tahmin ediliyor.

2 Eylül 2021 (Perşembe)
Kuvvetli Yağışlara Uyarı!
Kuvvetli Rüzgar ve Fırtınaya Uyarı!
Hava Sıcaklığı: Ülkemiz genelinde hissedilir derecede (5 ila 10 derece) azalacağı varsayım ediliyor. pic.twitter.com/XlRLoZzaz2

— Meteoroloji (MGM) (@meteoroloji_twi) September 2, 2021

Yağışların, Zonguldak, Bartın, Düzce, Ordu, Samsun’un doğusu ve Kastamonu’nun kıyı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²), Giresun ve Trabzon çevrelerinde çok kuvvetli yer yer şiddetli (51-100 Kg/m²), Trabzon’un doğusu ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde şiddetli ve aşırı (100 Kg/m² üzeri) olması beklendiğinden ani sel, yerel su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış derhal kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı itinalı ve titiz olunmalıdır.

Rüzgarın Güney Ege kıyıları, Orta Karadeniz kıyıları, İnebolu ile Sinop arası kıyı şeridinde batı ve kuzeybatı yönlerden adaleli (40 ila 70 km/saat), Van, Hakkari, Ağrı, Bitlis ve Muş çevreleri ile Şırnak’ın doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yükseklerinde kısa süreli fırtına (40-70 Km/saat, yüksekleri zaman zaman 90 km/saat) biçiminde eseceği varsayım edildiğinden yaşanabilecek negatif şartlara karşısında (Ağaç ve kutup devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi) titiz ve itinalı olunmalıdır.

KAYNAK: HABER7

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here